Aston Martin dá Vettelovi to, co potřebuje: Vůz se stabilní zadní částí

Aston Martin se zavázal, že jeho letošní monopost formule 1 bude vyhovovat jezdeckému stylu Sebastiana Vettela, který do bývalého týmu Racing Point přichází z Ferrari. Podle šéfa stáje Otmara Szafnauera bude mít letošní model „stabilní zadní část“.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Aston Martin dá Vettelovi to, co potřebuje: Vůz se stabilní zadní částí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Čtyřnásobný mistr světa po loňské sezóně po šesti strávených letech odešel z Ferrari. Zejména v posledním roce se mu v rudém monopostu italské stáje vůbec nedařilo.

To dokládají i statistiky. Zatímco Charles Leclerc pravidelně postupoval do třetí části kvalifikace, Vettel se mezi deset nejrychlejších dostal pouze třikrát a nejčastěji startoval z 11. místa. Na domácí trati v Monze dokonce nepostoupil ani z Q1.

Vettel zaostával také v závodech. Leclerc skončil jednou druhý a jednou třetí, naopak Vettel se na stupně vítězů dostal jen v Turecku, kde útokem tři zatáčky před cílem překonal Leclerca a Carlose Sainze a dostal se na třetí místo.

Mnozí mají za to, že za špatnými Vettelovými výkony byl loňský model Ferrari SF1000, který jednoduše neseděl jeho jezdeckému stylu a byl stavěn spíše pro Leclerca. 

Šéf týmu Aston Martin Otmar Szafnauer však potvrdil, že tým při návrhu letošního vozu myslel i na Vettela.

„Každý pilot, který za nás závodil, chtěl závodní vůz se stabilní zadní částí. Z pohledu návrhářů jsme se vždy snažili postavit vůz s dobrou stabilitou, abychom vyhověli požadavkům jezdců. A ujistíme se, aby tomu tak bylo i u Sebastiana,“ řekl Szafnauer pro Speedweek.

Zatímco někteří již Vettela odepisují a má podle nich vrchol kariéry za sebou, Szafnauer i nadále věří, že Němec může přidat pátý titul mistra světa.

„Všichni v paddocku vědí, že Seb je jedním z nejlepších jezdců, když jde o správnou strategii,“ řekl pro Sport Bild.

S tím souhlasí také majitel týmu Lawrence Stroll, jehož syn Lance bude Vettelovým týmovým kolegou. „Sebastian měl ve Ferrari vůz, který byl zrádný na řízení, to nesedělo jeho jezdeckému stylu,“ řekl.

„Bylo to podobné jako jeho poslednímu roku u Red Bull Racing v roce 2014. Ale Vettel je čtyřnásobný mistr světa formule 1. Rozhodně nezapomněl, jak má řídit závodní vůz.“

Další článek: Šéf Pirelli vyjmenoval tři piloty, kteří nejlépe pracují s pneumatikami

Témata článku: , , , ,