Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Lawrence Stroll začal po příchodu do týmu investovat. Největším projektem má být nová továrna v Silverstonu. Její dokončení se ale posouvá.
Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Racing Point se příští rok změní na Aston Martin. Tým měl také otevřít novou továrnu. Nakonec se tak ale stane o rok později – v srpnu 2022.

Současná krize zpozdila práce na nové budově, která vyrůstá v sousedství současné továrny bývalé Force Indie.

„Museli jsme rozhodnout o změně data, kdy obsadíme novou továrnu a to buď o tři nebo o čtyři měsíce později, což by znamenalo začátek března, nebo to odložit o celý rok,“ řekl Otmar Szafnauer pro Motorsport.com.

„Srpen je ten pravý čas na nastěhování, protože je tradičně letní přestávka. Chtěli jsme se přestěhovat v srpnu 2021 a my to jen posuneme o rok a přesuneme se v srpnu 2022.“

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Podle šéfa týmu toho využijí k podrobnějšímu naplánování toho, jak to má v továrně vypadat. Díky tomu bude i odhad nákladů přesnější a lze tak lépe rozhodovat. Kromě toho je zde i otázka koronaviru.

„Nevím, jaká je budoucnost. Zda budeme mít sociální distancování navždy, nebo kolem každého zaměstnance budou kostky z plexiskla. Musíme se na to začít dívat pro případ, že by nikdy neexistovala vakcína. Dává nám to čas podívat se na tyto věci a navrhnout některá z těchto opatření, jen pro každý případ.“

Kromě toho se v uplynulých měsících pár věcí změnilo. Z Racing Pointu se stane Aston Martin. Firma do továrny přestěhuje lidi z Red Bull Technology.

„Bude zde umístěn designový tým, centrum a marketingové centrum. Možná sem přijdete a podíváte se na tým F1 a nakonfigurujete své nové silniční auto. Bude to pěkný kampus Astonu Martin.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris: Pohyby na trhu s jezdci byly šokující

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
23. září | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00