Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Lawrence Stroll začal po příchodu do týmu investovat. Největším projektem má být nová továrna v Silverstonu. Její dokončení se ale posouvá.
Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Racing Point se příští rok změní na Aston Martin. Tým měl také otevřít novou továrnu. Nakonec se tak ale stane o rok později – v srpnu 2022.

Současná krize zpozdila práce na nové budově, která vyrůstá v sousedství současné továrny bývalé Force Indie.

„Museli jsme rozhodnout o změně data, kdy obsadíme novou továrnu a to buď o tři nebo o čtyři měsíce později, což by znamenalo začátek března, nebo to odložit o celý rok,“ řekl Otmar Szafnauer pro Motorsport.com.

„Srpen je ten pravý čas na nastěhování, protože je tradičně letní přestávka. Chtěli jsme se přestěhovat v srpnu 2021 a my to jen posuneme o rok a přesuneme se v srpnu 2022.“

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Podle šéfa týmu toho využijí k podrobnějšímu naplánování toho, jak to má v továrně vypadat. Díky tomu bude i odhad nákladů přesnější a lze tak lépe rozhodovat. Kromě toho je zde i otázka koronaviru.

„Nevím, jaká je budoucnost. Zda budeme mít sociální distancování navždy, nebo kolem každého zaměstnance budou kostky z plexiskla. Musíme se na to začít dívat pro případ, že by nikdy neexistovala vakcína. Dává nám to čas podívat se na tyto věci a navrhnout některá z těchto opatření, jen pro každý případ.“

Kromě toho se v uplynulých měsících pár věcí změnilo. Z Racing Pointu se stane Aston Martin. Firma do továrny přestěhuje lidi z Red Bull Technology.

„Bude zde umístěn designový tým, centrum a marketingové centrum. Možná sem přijdete a podíváte se na tým F1 a nakonfigurujete své nové silniční auto. Bude to pěkný kampus Astonu Martin.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris: Pohyby na trhu s jezdci byly šokující

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen