Assen je pro grand prix F1 lepší než Zandvoort, říká Tilke

Formule 1 se příští rok vrátí do Nizozemska. Pojede na okruhu v Zandvoortu. Hermann Tilke si však myslí, že Assen by byl lepším okruhem.
Assen je pro grand prix F1 lepší než Zandvoort, říká Tilke

V Zandvoortu se očekává 100 tisíc fanoušků, ale kdyby to bylo možné, místní by prodali i milion vstupenek. Důvodem je obrovský zájem o formuli 1 vyvolaný Maxem Verstappenem. „Oranžoví“ už dnes cestují za svým idolem po mnoha velkých cenách. Hodně jich bývá ve Spa ale i jinde.

Původně se svažovalo, že se v Nizozemsku pojede v ulicích některého z velkých měst. Tam ale zájem neměli, a tak se výběr soustředil na Zandvoort a Assen.

Assen by pro pořádání grand prix nepotřeboval mnoho úprav

Assen by pro pořádání grand prix nepotřeboval mnoho úprav

Podle Hermanna Tilkeho by byl Assen, který pořádá závody MotoGP, lepším místem. Tilke přitom nehodnotí okruh jako takový, ale bere v úvahu spíše právě obří zájem místních.

„Můžete tam dostat 180 000 diváků a když je jich tolik lidí, atmosféra je automaticky dobrá,“ řekl pro Auto Motor und Sport. „Assen má lepší infrastrukturu a super přístup po dálnici.“

Na druhou stranu je Tilke v tomto ohledu ve střetu zájmů. „Spolupracujeme s Assenem, a proto jsme pro Zandvoort vyloučeni.“

Foto: Wutsje, CC BY-SA 3.0

Další článek: WEC: Toyotu čeká domácí Fudži, pomůže soukromníkům „balast za úspěch“?

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..