Assen je pro grand prix F1 lepší než Zandvoort, říká Tilke

Formule 1 se příští rok vrátí do Nizozemska. Pojede na okruhu v Zandvoortu. Hermann Tilke si však myslí, že Assen by byl lepším okruhem.
Assen je pro grand prix F1 lepší než Zandvoort, říká Tilke

V Zandvoortu se očekává 100 tisíc fanoušků, ale kdyby to bylo možné, místní by prodali i milion vstupenek. Důvodem je obrovský zájem o formuli 1 vyvolaný Maxem Verstappenem. „Oranžoví“ už dnes cestují za svým idolem po mnoha velkých cenách. Hodně jich bývá ve Spa ale i jinde.

Původně se svažovalo, že se v Nizozemsku pojede v ulicích některého z velkých měst. Tam ale zájem neměli, a tak se výběr soustředil na Zandvoort a Assen.

Podle Hermanna Tilkeho by byl Assen, který pořádá závody MotoGP, lepším místem. Tilke přitom nehodnotí okruh jako takový, ale bere v úvahu spíše právě obří zájem místních.

„Můžete tam dostat 180 000 diváků a když je jich tolik lidí, atmosféra je automaticky dobrá,“ řekl pro Auto Motor und Sport. „Assen má lepší infrastrukturu a super přístup po dálnici.“

Na druhou stranu je Tilke v tomto ohledu ve střetu zájmů. „Spolupracujeme s Assenem, a proto jsme pro Zandvoort vyloučeni.“

Foto: Wutsje, CC BY-SA 3.0

Další článek: WEC: Toyotu čeká domácí Fudži, pomůže soukromníkům „balast za úspěch“?

Témata článku: ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února