Assen by pro pořádání grand prix nepotřeboval mnoho úprav

Promotéři formule 1 uvažují o návratu nizozemské grand prix do kalendáře mistrovství světa. Závody „královny motorsportu“ by mohl v budoucnu hostit na příklad okruh v Assenu.
Assen by pro pořádání grand prix nepotřeboval mnoho úprav

Ředitel FIA pro formuli 1 Charlie Whiting nedávno okruh v Assenu navštívil a informoval jeho vlastníky o tom, co by bylo potřeba zlepšit, aby odpovídal požadovaným standardům.

4.5 km dlouhý okruh by přitom mnoho investic nevyžadoval. Zásadní změny by potřebovaly jen obrubníky. Do některých zatáček by poté musely být ještě instalovány vyžadované TecPro bariéry a okruh by mohl zažádat o udělení licence „grade one“ potřebné po pořádání velkých cen F1.

O grand prix v Nizozemsku by mohl být mezi fanoušky velký zájem především díky osobnosti Maxe Verstappena. Mladý nizozemský pilot stáje Red Bull získal tisíce příznivců, kteří v obrovských počtech navštěvují třeba grand prix Belgie nebo Rakouska.

Sám Verstappen se již s monopostem F1 v Assenu předvedl, a to v rámci exhibiční akce v roce 2015, kdy ještě hájil barvy Toro Rosso.

Z nejvýznamnějších akcí v současnosti hostí tento okruh závody MotoGP a MS superbiků. Formulové závody přivezla do Assenu v roce 2007 dnes již neexistující série Champ Car, jejíž závod zde vyhrál před pár lety tragicky zesnulý Justin Wilson.

Zajímavostí je, že během závodního víkendu Champ Car v roce 2007 zde zajel absolutní rekord okruhu 1:18.765 pozdější pilot Toro Rosso Sébastien Bourdais.

Foto: Red Bull Content Pool

Diskuze (5) Další článek: Cadillac #10 na pole position, Alonsův čas stačil na třinácté místo
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo