Asociaci týmů F1 opouští také Sauber, možná se přidá Toro Rosso

FOTA se týmům rozpadá pod rukama, kromě Red Bullu Racing a Ferrari z ní odchází také Sauber. Pochybnosti jsou o setrvání Toro Rosso.
Asociaci týmů F1 opouští také Sauber, možná se přidá Toro Rosso

Když minulý týden vyšlo najevo, že asociaci opouštějí Red Bull Racing a Ferrari, nejednalo se o konečný výčet, protože zhruba ve stejnou dobu jako tyto velké stáje podal své oznámení o odchodu také Sauber.

Podle Autosportu je navíc možné, že se k nim přidá ještě Toro Rosso. Stáj z Faenzy svůj postoj nekomentovala, zatímco Sauber svůj odchod potvrdil. Odchod obou těchto týmů je ale logický, protože Peter Sauber měl k Ferrari vždy blízko nejen proto, že od něj kupuje motory. A Toro Rosso je vlastněno Red Bullem, který dal svůj názor na asociaci jasně najevo.

Pro všechny platí, že od oznámení odchodu běží dvouměsíční lhůta, po kterou v asociaci ještě zůstávají, takže stále není vyloučeno, že se týmy nakonec dohodnou a zůstanou pohromadě.

Pokud se to nepodaří, ve FOTA zůstane už jen sedm až osm týmů, v závislosti na rozhodnutí Toro Rosso. Své členství zatím nezpochybnily McLaren, Mercedes, Renault, Force India, Williams, Lotus a Virgin.

Diskuze (27) Další článek: Změny v pravidlech o pneumatikách jsou určeny slabším týmům
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".