Asociaci týmů F1 opouští také Sauber, možná se přidá Toro Rosso

FOTA se týmům rozpadá pod rukama, kromě Red Bullu Racing a Ferrari z ní odchází také Sauber. Pochybnosti jsou o setrvání Toro Rosso.
Asociaci týmů F1 opouští také Sauber, možná se přidá Toro Rosso

Když minulý týden vyšlo najevo, že asociaci opouštějí Red Bull Racing a Ferrari, nejednalo se o konečný výčet, protože zhruba ve stejnou dobu jako tyto velké stáje podal své oznámení o odchodu také Sauber.

Podle Autosportu je navíc možné, že se k nim přidá ještě Toro Rosso. Stáj z Faenzy svůj postoj nekomentovala, zatímco Sauber svůj odchod potvrdil. Odchod obou těchto týmů je ale logický, protože Peter Sauber měl k Ferrari vždy blízko nejen proto, že od něj kupuje motory. A Toro Rosso je vlastněno Red Bullem, který dal svůj názor na asociaci jasně najevo.

Pro všechny platí, že od oznámení odchodu běží dvouměsíční lhůta, po kterou v asociaci ještě zůstávají, takže stále není vyloučeno, že se týmy nakonec dohodnou a zůstanou pohromadě.

Pokud se to nepodaří, ve FOTA zůstane už jen sedm až osm týmů, v závislosti na rozhodnutí Toro Rosso. Své členství zatím nezpochybnily McLaren, Mercedes, Renault, Force India, Williams, Lotus a Virgin.

Další článek: Změny v pravidlech o pneumatikách jsou určeny slabším týmům

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00