Asociaci týmů F1 opouští také Sauber, možná se přidá Toro Rosso

FOTA se týmům rozpadá pod rukama, kromě Red Bullu Racing a Ferrari z ní odchází také Sauber. Pochybnosti jsou o setrvání Toro Rosso.
Asociaci týmů F1 opouští také Sauber, možná se přidá Toro Rosso

Když minulý týden vyšlo najevo, že asociaci opouštějí Red Bull Racing a Ferrari, nejednalo se o konečný výčet, protože zhruba ve stejnou dobu jako tyto velké stáje podal své oznámení o odchodu také Sauber.

Podle Autosportu je navíc možné, že se k nim přidá ještě Toro Rosso. Stáj z Faenzy svůj postoj nekomentovala, zatímco Sauber svůj odchod potvrdil. Odchod obou těchto týmů je ale logický, protože Peter Sauber měl k Ferrari vždy blízko nejen proto, že od něj kupuje motory. A Toro Rosso je vlastněno Red Bullem, který dal svůj názor na asociaci jasně najevo.

Pro všechny platí, že od oznámení odchodu běží dvouměsíční lhůta, po kterou v asociaci ještě zůstávají, takže stále není vyloučeno, že se týmy nakonec dohodnou a zůstanou pohromadě.

Pokud se to nepodaří, ve FOTA zůstane už jen sedm až osm týmů, v závislosti na rozhodnutí Toro Rosso. Své členství zatím nezpochybnily McLaren, Mercedes, Renault, Force India, Williams, Lotus a Virgin.

Další článek: Změny v pravidlech o pneumatikách jsou určeny slabším týmům

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton