Asociace týmů bude o své budoucnosti jednat v úterý

Po odchodu Ferrari a Red Bullu Racing nechtějí zbývající členové FOTA dopustit její zánik. Věří, že má stále budoucnost.
Asociace týmů bude o své budoucnosti jednat v úterý

Po událostech z minulého týdne jako první veřejně deklaroval svoji nezměněnou podporu asociaci Mercedes, psali jsme zde. Autosport poté informoval, že podobný postoj jako německá stáj mají i ostatní.

FOTA se proto sejde v úterý, aby jednala o své budoucnosti. Ta by mohla být bez Red Bullu Racing a Ferrari méně komplikovaná. "Teď by mohlo být snazší dělat některá pozitivní rozhodnutí," odhadl jeden z šéfů týmů, který si přál zachovat anonymitu. "Teď už bychom se nemuseli neustále zasekávat kvůli sporům mezi jednotlivými týmy. Uvidíme po jednání, jak na tom jsme."

Asociace týmů se na svém posledním jednání dohodla, že spory o Dohodu o omezení zdrojů (RRA) budou separátně řešit top týmy, protože si jich týká nejvíce. Pokud se jim podaří najít shodu, předloží návrh ostatním. To pořád platí, Red Bull, McLaren, Ferrari a Mercedes by se měly sejít během dvou týdnů.

Další článek: FOTA ani RRA se nevzdáme, říká Mercedes

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10