Asociace týmů bude o své budoucnosti jednat v úterý

Po odchodu Ferrari a Red Bullu Racing nechtějí zbývající členové FOTA dopustit její zánik. Věří, že má stále budoucnost.
Asociace týmů bude o své budoucnosti jednat v úterý

Po událostech z minulého týdne jako první veřejně deklaroval svoji nezměněnou podporu asociaci Mercedes, psali jsme zde. Autosport poté informoval, že podobný postoj jako německá stáj mají i ostatní.

FOTA se proto sejde v úterý, aby jednala o své budoucnosti. Ta by mohla být bez Red Bullu Racing a Ferrari méně komplikovaná. "Teď by mohlo být snazší dělat některá pozitivní rozhodnutí," odhadl jeden z šéfů týmů, který si přál zachovat anonymitu. "Teď už bychom se nemuseli neustále zasekávat kvůli sporům mezi jednotlivými týmy. Uvidíme po jednání, jak na tom jsme."

Asociace týmů se na svém posledním jednání dohodla, že spory o Dohodu o omezení zdrojů (RRA) budou separátně řešit top týmy, protože si jich týká nejvíce. Pokud se jim podaří najít shodu, předloží návrh ostatním. To pořád platí, Red Bull, McLaren, Ferrari a Mercedes by se měly sejít během dvou týdnů.

Diskuze (3) Další článek: FOTA ani RRA se nevzdáme, říká Mercedes
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00