Arrivabene vyzval zaměstnance k útoku

Ferrari o víkendu uspořádalo tradiční předvánoční setkání. Naposledy se ho zúčastnil také Fernando Alonso.
Arrivabene vyzval zaměstnance k útoku

Letošní sezóna byla pro Ferrari výsledkově jednou z nejhorších za posledních mnoho let. Scuderia nevyhrála ani jeden závod, Alonso jen dvakrát dobyl stupně vítězů. Kromě toho došlo k výměně vedení. Odešel Montezemolo a v čele Scuderie proběhly dokonce hned dvě změny. Kromě toho odchází Alonso, kterého střídá Sebastian Vettel. Alonso se tak byl v Maranellu rozloučit.

„V této místnosti existuje mnoho velmi talentovaných lidí,“ řekl prezident Ferrari Marchionne. „Jsem zde proto, abych vám poskytl potřebné zdroje, které nám v kombinaci s vašimi schopnostmi a naší fantastickou jezdeckou dvojicí umožní bojovat o nejvyšší příčky. To je důvod, proč jsem se rozhodl pro Maurizia Arrivabeneho. Díky němu bude mít Ferrari velmi efektivní vedení. Maurizio má mou plnou důvěru. Zná tento svět už velmi dlouho a má schopnost řídit Scuderii v tomto těžkém období pro ní i pro formuli 1 obecně,“ pokračuje prezident Ferrari.

„Nebojte se změny, buďte aktivní a mějte odvahu přijít s nápady. Vím, že to zvládnete a to je to, co Ferrari nyní potřebuje.“

O slovo se samozřejmě přihlásil také Arrivabene. „Jsem velmi hrdý, že mohu pracovat pro tuto společnost, která je tou nejlepší možnou. Společnost tvoří lidé a v tomto případě se jedná o výjimečné lidi. Nyní se společně těšíme na Vánoce, ale od ledna vás chci vidět nikoliv v defenzívě, ale v útoku, protože cílem je dostat Scuderii tam, kam patří.“

Další článek: Videa: Race Of Champions 2014

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10