Arrivabene varuje před rozdílnými výkony Ferrari

Podle šéfa týmu Ferrari Maurizia Arrivabeneho je třeba počítat s tím, že italská stáj nebude konkurenceschopná v každém závodě ve zbytku letošní sezóny Formule 1.
Arrivabene varuje před rozdílnými výkony Ferrari

Ve druhém letošním závodě v Malajsii vyhrál Sebastian Vettel. Následující závody však přinesly dominanci pilotů Mercedesu, kterou zakončila až Velká cena Maďarska a Vettelovo druhé letošní vítězství.

Díky tomu splnil Arrivabene svůj cíl získat letos dva triumfy. Varuje však, že po letní přestávce mohou přijít i víkendy, ve kterých Ferrari na čelo nebude stačit.

Forma Ferrari Mercedes probudila

Forma Ferrari Mercedes probudila

„Samozřejmě Mercedes je silný všude, ale... očekáváme, že budeme mít ve zbytku sezóny dobré a špatné závody,” řekl Arrivabene, jehož slova přináší f1i.com. „Neznamená to, že děláme krok zpět, musíte totiž počítat s tím, že ostatní někdy stoupají vzhůru. Musíme tedy znovu dohánět a odvádět svou práci.”

„Celkově tedy musím říct, že směr, kterým jdeme, je dobrý a zbývá nám devět závodů do konce. Během těchto devíti závodů snad uvidíte takové jako Maďarsko, ale i další jako třeba Silverstone nebo Španělsko.”

„Občas, když mluvíte přímo a upřímně, tak lidé říkají, že to nemůže být pravda. Ale lidé, kteří znají F1, vědí, že to tak více méně je.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ecclestone chce tovární tým Renaultu

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00