Arrivabene varuje před rozdílnými výkony Ferrari

Podle šéfa týmu Ferrari Maurizia Arrivabeneho je třeba počítat s tím, že italská stáj nebude konkurenceschopná v každém závodě ve zbytku letošní sezóny Formule 1.
Arrivabene varuje před rozdílnými výkony Ferrari

Ve druhém letošním závodě v Malajsii vyhrál Sebastian Vettel. Následující závody však přinesly dominanci pilotů Mercedesu, kterou zakončila až Velká cena Maďarska a Vettelovo druhé letošní vítězství.

Díky tomu splnil Arrivabene svůj cíl získat letos dva triumfy. Varuje však, že po letní přestávce mohou přijít i víkendy, ve kterých Ferrari na čelo nebude stačit.

Forma Ferrari Mercedes probudila

Forma Ferrari Mercedes probudila

„Samozřejmě Mercedes je silný všude, ale... očekáváme, že budeme mít ve zbytku sezóny dobré a špatné závody,” řekl Arrivabene, jehož slova přináší f1i.com. „Neznamená to, že děláme krok zpět, musíte totiž počítat s tím, že ostatní někdy stoupají vzhůru. Musíme tedy znovu dohánět a odvádět svou práci.”

„Celkově tedy musím říct, že směr, kterým jdeme, je dobrý a zbývá nám devět závodů do konce. Během těchto devíti závodů snad uvidíte takové jako Maďarsko, ale i další jako třeba Silverstone nebo Španělsko.”

„Občas, když mluvíte přímo a upřímně, tak lidé říkají, že to nemůže být pravda. Ale lidé, kteří znají F1, vědí, že to tak více méně je.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ecclestone chce tovární tým Renaultu