Arrivabene: Stabilita týmu hrála roli

Maurizio Arrivabene přiznal, že jedním z hlavních důvodů pro prodloužení smlouvy s Kimim Räikkönenem byla stabilita týmu.
Arrivabene: Stabilita týmu hrála roli

„Zůstat další rok u Ferrari pro mě znamená, že tento sen pokračuje,“ uvedl Räikkönen. „Jak jsem vždy říkal, Scuderia je pro mě rodina, zde chci ukončit svou kariéru. Jsem odhodlán více než kdy jindy a chci poděkovat lidem, kteří mi dali tuto příležitost. Velké díky patří také všem mým fanouškům Ferrari za jejich trvalou podporu.“

„Jsme přesvědčení, že prodloužení Kimiho smlouvy pro příští rok poskytne další stabilitu do týmu,“ řekl šéf Scuderie Maurizio Arrivabene. „To byl náš směr i s ohledem na velmi dobré vztahy mezi Kimim a Sebem. Ukazuje to naši velkou důvěru v něj a očekávám, že tato důvěra bude dobře odměněna.“ 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ferrari potvrdilo Kimiho Räikkönena pro rok 2016

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.