Arrivabene sledoval s diváky testy z tribuny

Dal tím najevo svůj nesouhlas s dalším snížením počtu vstupů do paddocku pro diváky.
Arrivabene sledoval s diváky testy z tribuny

Šéf týmu Ferrari Maurizio Arrivabene řekl, že je naprosto proti návrhu snížit počet vstupů do paddocku a boxové uličky pro fanoušky F1.

Spolu s rezervním jezdcem Ferrari Estebanem Gutiérrezem a závodním ředitelem Massimem Rivolou se tak na protest proti tomu šli posadit na tribunu k fanouškům, kteří se přišli podívat na testy v Barceloně.

„Teď jsem vám nabídl něco velkého (pro nadpis),“ řekl. „Slyšel jsem, že v Austrálii budou další omezení, co se týče vstupů (pro fanoušky do boxové uličky) a myslím, že je to neakceptovatelné. Řekl jsem klukům 'OK, když budeme mít situaci, kdy bude prázdný paddock, bude lepší, když začneme chodit mezi lidi a sedneme si na tribunu.

Musím říct, že to byla dobrá zkušenost, protože lidi byli zdvořilí, zatímco my se sluchátky sledovali testy. Byli plni respektu, chtěli se s námi fotit. Byla to dobrá zkušenost a doufám, že takovou ještě budeme mít.“

Jeho krok posadit se na tribunu byl další pokus o provokaci F1 a Bernieho Ecclestona k tomu, aby v situaci konal.

„Byl to určitý druh provokace, já ale takové provokace dělám rád. Řekl jsem, že musíme F1 dostat blíže lidem. Teď jsme seděli mezi nimi. Určitě teď ani v budoucnu nechci vidět prázdný paddock.

Nic zatím není rozhodnuto, máme však zprávy o tom, že počet pasů se sníží. Normálně, když máte ve formuli 1 jisté zvěsti, tak se stanou realitou. Takže i já si sedl na tribunu ještě předtím, než se to stalo.“

Další článek: Force India žádá Ecclestona o finanční pomoc