Arrivabene: Sebastian s Kimim dobře spolupracují

Šéf týmu Ferrari Maurizio Arrivabene popsal svou představu o tom, jak hodlá udržet mezi Sebastianem Vettelem a Kimim Räikkönenem harmonii.
Arrivabene: Sebastian s Kimim dobře spolupracují

Ferrari prošlo velkou restrukturalizací, v rámci které loni přišel Arrivabene, před letošní sezónou pak od Red Bullu Vettel. Jak Němec, tak Räikkönen, si přitom atmosféru v týmu pochvalují. To je podle Arrivabeneho velmi důležité.

„Seb byl (v Austrálii) samozřejmě šťastný, protože se mu splnil sen - dojet s Ferrari na stupních vítězů je pro pilota formule 1 opravdu něco speciálního,” řekl Arrivabene.

„Co se týče Kimiho, chtěl jsem s ním hned mluvit. Jezdce musíte pochopit a udržet si ho. V opačném případě, kdy s jedním jen oslavujete a druhého ignorujete, tak to nefunguje.”

„Tihle dva spolupracují velmi dobře a mým úkolem je udržet mezi nimi správnou rovnováhu a zvýšit Kimimu sebevědomí. Častokrát mu opakuji, 'Kimi, jsi jako kladivo, tlačil jsi jako blázen a taky načasování bylo dobré', a to je něco, o čem jsem přesvědčen. My ale potřebujeme dva jezdce bodující v Poháru konstruktérů, ne jen jednoho, a Kimi dokáže svou práci dělat pořádně.”

Ferrari s námi bude bojovat, myslí si jezdci Mercedesu

Ferrari s námi bude bojovat, myslí si jezdci Mercedesu

Cílem Ferrari bylo podle Arrivabeneho původně porážet Williams a Red Bull. Po výkonu předvedeném v Austrálii, kdy Vettel dojel třetí za oběma jezdci Mercedesu, má však tým z Maranella vyšší cíle, a to stáhnout ztrátu právě jezdců Mercedesu.

„Naším cílem byl Williams a Red Bullu, teď ale musíme být trochu sebevědomější, abychom stáhli ztrátu na kluky v mercedesech.”

„Je to jen o tom pokračovat se správnou metodikou. Musíme pracovat, respektovat náš program a udržet týmového ducha, aniž bychom panikařili.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mercedes-Benz nabídl uhrazení poloviny ztrát GP Německa

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen