Arrivabene chce skoncovat s falešným pátečním optimismem

Je to už obehraná písnička. Po pátečních trénincích se objevují názory a analýzy, že Ferrari sice na Mercedes ztrácí v rychlosti na jedno kolo, ale v závodě se mu vyrovná. A pak přijde neděle a... asi víte.
Arrivabene chce skoncovat s falešným pátečním optimismem

„Podle moji analýzy záleží na tom, kolik má Mercedes paliva v porovnání s námi,“ řekl Arrivabene pro Motorsport.com. „Řekl jsem teď inženýrům: Je lepší pracovat v pátek s plnými nádržemi, takže budeme moci vidět správné srovnání místo falešného.“

Ferrari zatím vyhrálo jen jeden závod. Arrivabene ale zdůrazňuje, že cíle Scuderie se měnit nebudou.

„Nechci začít jako mí předchůdci a říkat teď, že se soustředíme na vůz pro příští rok. Máme určitou část týmu, který pracuje na voze pro příští rok, ale tým pracuje i na letošním voze.“  

Arrivabene říká, že Ferrari stále pracuje, protože cílem není dohnat Mercedes v roce 2020 ale letos. Cíl zůstává stejný: Ferrari chce letos vyhrát tři závody.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Coulthard: Nevím, zda má Räikkönen co nabídnout

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.