Arrivabene: Byl to závodní incident (+ anketa)

Maurizio Arrivabene si nemyslí, že měl Kimi Räikkönen dostat za kolizi s Bottasem penalizaci.
Arrivabene: Byl to závodní incident (+ anketa)

Kimi Räikkönen a Valtteri Bottas bojovali v posledním kole ruské Grand Prix o třetí místo. Došlo ale ke kolizi, kterou podle stewardů zavinil Räikkönen. Bottas cílovou pásku neviděl, Räikkönen sice ano, ale 30 sekundová penalizace ho odsunula na osmé místo.

Šéf Scuderie si myslí, že se měl incident obejít bez penalizace. „Když se podíváte třeba na Monako, tak tam to bylo mezi Ricciardem a Kimim prakticky stejné. Bylo to považováno za závodní incident, takže nenacházím důvod, proč by to nemělo být stejné jako v Monaku,“ řekl Arrivabene.

Bottas se zlobí, Räikkönen vinu necítí

Bottas se zlobí, Räikkönen vinu necítí

Velké zklamání zavládlo po závodě u Williamsu. „Samozřejmě, že jsme velmi zklamání, protože jsme ztratili to, co v posledním kole vypadalo jako zasloužené umístění na stupních vítězů,“ řekl Rob Smedley. „Tým odvedl dobrou práci, měli jsme dobrou strategii a oba jezdci odvedli fantastickou práci, takže odjet s menším počtem bodů, než kolik jsme měli mít a bez trofeje je frustrující.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Jak se v neděli slavil titul v továrně Mercedesu

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00