Argentina je blízko návratu do kalendáře

Prezidentka Argentiny Cristina Fernandézová oznámila, že je její země blízko podpisu smlouvy na Grand Prix formule 1 v příštích třech letech.
Argentina je blízko návratu do kalendáře

"Jsme blízko přivedení formule 1 do Mar del Plata v letech 2013, 2014 a 2015," řekla Fernandézová. "Pro nás to bude velmi důležité, protože po fotbalu jsou motoristické závody druhým nejoblíbenějším sportem Argentinců."

Předběžný termín pro argentinskou Grand Prix byl stanoven na listopad příštího roku. Závod se má jet na novém městském okruhu v Mar del Plata, které se nachází na pobřeží asi 400 kilometrů jižně od Buenos Aires.

V historii formule 1 se doposud uskutečnilo 20 Grand Prix Argentiny, všechny v Buenos Aires. První závod se jel už v roce 1953, poslední v sezóně 1998.

Další článek: FIA potvrdila dva úseky DRS pro závod v Austrálii

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.