Antonio Fuoco z českého týmu vyhrál poslední závod sezóny F2

Italský pilot a člen juniorského programu Ferrari Antonio Fuoco vyhrál na okruhu v Abu Dhabi poslední závod sezóny formule 2. Jeho týmový kolega z českého týmu Charouz Racing System Louis Delétraz dojel dnes dopoledne na šestém místě.

Do druhého víkendového závodu startoval z pole position Španěl Roberto Merhi, hned po zhasnutí červených světel ho však dokázal předjet Fuoco, který stál na roštu druhý.

Ital ve službách českého týmu poté až do konce závodu, během kterého žádnému z jezdců nefungoval systém DRS, nikoho jiného do vedení nepustil a v cíli se tak mohl radovat z triumfu.

Roberto Merhi na druhém místě dlouho odolával tlaku Landa Norrise, v závěrečném kole závodu však nakonec španělský pilot týmu Campos tlaku budoucího pilota McLarenu podlehl a dojel třetí za mladým Britem.

Šampionem sezóny 2018 je Russell, Fuoco sedmý

Díky vítězství v úvodním závodu víkendu se již včera stal letošním šampionem formule 2 George Russell, který bude v roce 2019 závodit za Williams po boku Roberta Kubici. Vicemistrem sezóny 2018 se stal Lando Norris s náskokem pouhých sedmi bodů na třetího Alexe Albona.

Antonio Fuoco získal v této sezóně šest pódiových umístění včetně dvou vítězství. To první přitom Ital ve službách českého týmu získal v ulicích Monaka. V celkovém pořadí nakonec junior Ferrari skončil na sedmé pozici, jeho švýcarský týmový kolega Delétraz se dvěma pódii na kontě uzavírá nejlepší desítku.

Týmovou klasifikaci vyhrála stáj Carlin, jejíž barvy v této sezóně hájila dvojice Lando Norris, Sergio Sette Camara. Russellův tým ART Grand Prix obsadil místo druhé a česká stáj Charouz Racing Systém obsadila konečnou šestou pozici.

Posledním šampionem GP3 se stal Anthoine Hubert

Historicky posledním šampionem série GP3 se v Abu Dhabi stal pilot týmu ART Grand Prix Anthoine Hubert. Francouz získal během letošní sezóny z osmnácti závodů celkem jedenáct pódiových umístění. Své jediné vítězství získal v domácím závodě na Paul Ricard.

Vicemistrem sezóny se stal Hubertův týmový kolega Nikita Mazepin. Ruský pilot dnes na okruhu Yas Marina zároveň vyhrál poslední závod sezóny.

V týmové klasifikaci velmi přesvědčivě zvítězil tým ART Grand Prix s více než dvousetbodovým náskokem na druhou stáj Trident.

Od příští sezóny budeme místo závodů GP3 sledovat během závodních víkendů F1 závody formule 3. V nedávné minulosti došlo k podobné změně označení u GP2, kterou v současnosti sledujeme pod označením formule 2.