Antonelliho čeká první test s vozem F1. Na Red Bull Ringu se sveze s tři roky starým vozem | Foto: Getty Image s/ Robert Cianflone

Foto: Getty Image s/ Robert Cianflone

Antonelliho čeká první test s vozem F1. Na Red Bull Ringu se sveze s tři roky starým vozem

Talentovaný Ital Andrea Kimi Antonelli si poprvé vyzkouší vůz F1. V Rakousku usedne do vozu Mercedes W12 ze sezony 2021.

Sedmnáctiletý Andrea Kimi Antonelli, který je považován za jednoho z největších juniorských talentů současnosti, se od 16. dubna zúčastní svého prvního testu s vozem F1.

Jak ve svém článku uvádí Autosport, člen juniorského programu Mercedesu se na rakouském Red Bull Ringu posadí do vozu W12, se kterým německý tým závodil v sezoně 2021.

Antonelli, jenž vloni ovládl seriál FRECA a momentálně závodí v šampionátu F2, si tak vyzkouší vůz F1 předchozí generace, a to vzhledem k tomu, že od letoška mohou týmy v soukromých testech využívat i monoposty z roku 2022, které odpovídají současným pravidlům.

Mercedes nicméně pro mladého Itala v probíhající sezoně chystá více testů, takže lze očekávat, že si Antonelli vyzkouší i monopost s označením W13 z ročníku 2022.

Rodák z Bologni je navzdory svému věku již nyní spojován se sedačkou v F1. Spekuluje se dokonce o tom, že by Antonelli mohl po sezoně vystřídat v Mercedesu Lewise Hamiltona, který odchází k Ferrari.

Doporučujeme

Články odjinud