Anonymous útočí na formuli 1 kvůli Bahrajnu, shodili oficiální web

Internetová komunita Anonymous soudí, že formule 1 svým závodem na Šakiru podporuje bahrajnský režim, který utlačuje vlastní obyvatelstvo. Královna motorsportu se proto stala terčem kyber-útoků.
Anonymous útočí na formuli 1 kvůli Bahrajnu, shodili oficiální web

Anonymous sdružuje velké množství počítačových nadšenců a odborníků, kteří dávají najevo svoji nespokojenost s různými jevy ve společnosti nejen prostřednictvím tiskových zpráv, ale především hackerskými a jinými útoky prováděnými pomocí počítačů. Jejich sílu poznalo několik subjektů i v ČR, mimo jiné politické strany a politici.

Teď se Anonymous zaměřili na formuli 1, protože podle nich podporuje porušování lidských práv, kterého se dopouští bahrajnská vláda vůči svému lidu. Anonymous míní, že v Bahrajnu jde především o legitimní touhu lidí po demokracii, svobodě a spravedlnosti, která je vládou násilně potlačována.

Již včera vydali Anonymous tiskovou zprávu, ve které oznámili, že po dobu celého závodního víkendu shodí oficiální stránky formule 1. U takových zpráv je vždy obtížné s jistotou potvrdit, zda je skutečně vydal někdo, kdo může mluvit jménem Anonymous, skutečností ale je, že web www.f1.com dnes trápí nedostupnost. Zřejmě je pod tak zvaným DDOS útokem (přetížení velkým množstvím požadavků).

Anonymous ve své zprávě dále slíbili, že útoky na formuli 1 budou pokračovat přetěžováním telefonních linek, e-mailových schránek a všeho ostatního, co souvisí s královnou motorsportu na internetu.

Další článek: Pátek v Bahrajnu: Pneumatiky zaskočily týmy, znovu se hlásí o hlavní roli