Anketu Jezdec dne původně vyhrál Haryanto

Romain Grosjean vyhrál v Austrálii první anketu Jezdec dne, kterou pořádá FOM. Původně měl ale vyhrát Haryanto.
Anketu Jezdec dne původně vyhrál Haryanto

anketě na stránkách F1 mohou fanoušci po závodě vybírat „Jezdce dne“. Anketu vyhrál v Austrálii Grosjean, ale jak se záhy ukázalo, nejvíce hlasů dostal Haryanto.

V anketě bylo možné hlasovat opakovaně. Pokud bylo z jednoho zdroje více hlasů, FOM je nepočítala.

Haryanto je z Indonésie, která je jednou z nejlidnatějších zemí světa. „Doma je spousta lidí, co mě sleduje,“ řekl Haryanto. „Máme obrovskou populaci a spousta lidí mě podporuje. I v GP2, když jsme měli hlasovací systém, v němž lidé mohli vybírat nejlepší zbarvení auta nebo nejlepší design helmy, jsem byl vždy nahoře. Jsem opravdu vděčný, mám obrovskou podporu.“

Otázkou samozřejmě je, zda má v anketě vyhrát ten nejlepší nebo ten, který má největší tábor podporovatelů.

„Je to na fanoušcích,“ pokračuje Haryanto. „Oni jsou ti, kdo hlasuje. Jsem vděčný, že mě podporují, i když nemám dobrý závod. Jsou to věrní fanoušci.“

Anketu Haryanto moc řešit nechce, ale v Austrálii byl ještě jeden problém. Byl jediným jezdcem, který v grafice v televizi neměl u svého jména vlajku.

„Nevím, co se stalo, abych byl upřímný. Doufejme, že se to nebude v budoucnu opakovat. Není moc toho, co s tím mohou dělat. Doufejme, že tentokrát mít vlajku budu.“

Připomeňme, že Haryanta podporuje přímo indonéská vláda.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Diskuze (7) Další článek: Alonso chce závodit, FIA mu to zamítla
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
5. prosince | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00