Anketa F1sport: Čtenářům se rostoucí elektrifikace vozů F1 příliš nelíbí, sprinty přijímají neutrálně | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Anketa F1sport: Čtenářům se rostoucí elektrifikace vozů F1 příliš nelíbí, sprinty přijímají neutrálně

F1 se postupně mění – ať již jde o technická pravidla, ale také například o formát závodních víkendů. Ne všechny změny jsou však podle čtenářů správné.

Web F1sport v minulém týdnu uspořádal mezi svými čtenáři velkou anketu, jejímž cílem bylo zjistit názory fanoušků na současné dění ve formuli 1. Mj. jsme se díky tomu dozvěděli, že nejpopulárnějším jezdcem čtenářů našeho webu je Fernando Alonso a že jejich nejoblíbenějším okruhem je belgické Spa.

V dnešním článku se zaměříme na otázky, které souvisely s vývojem a budoucností královny motorsportu.

Jedním z témat, kterými se nynější F1 zabývá, je nalezení ideálního formátu závodních víkendů. Příkladem jsou i sobotní sprinty, které jsou součástí vybraných velkých cen od roku 2021. Názory na jejich existenci se liší nejen v padoku F1, ale i mezi fanoušky, což potvrdily i výsledky naší ankety, které se zúčastnily více než dvě tisícovky hlasujících.

Na otázku, jak pozitivně sprintové závody vnímají, respondenti odpovídali vesměs rezervovaně. Na škále 0 až 10 (čím vyšší číslo, tím více pozitivní vztah ke spritům), hlasující v průměru udělovali 4,76 bodu, z čehož vyplývá, že čtenáři F1sport jsou v otázce sprintů neutrální. 

Formule 1 v posledních letech směřuje k vyšší elektrifikaci, co se pohonných jednotek (PJ) týká. F1 se tímto směrem vydala před 10 lety, kdy se ke slovu dostaly hybridní PJ a od sezony 2026 se tento trend ještě umocní, když výkon PJ bude přesně z jedné poloviny zajišťovat hybridní, chcete-li elektrická složka, a pouze o zbylých 50 procent se postará konvenční spalovací motor.

Nastupující elektrifikace však fanouškům webu F1sport příliš velkou radost nedělá. S využitím škály 0 až 10 (čím vyšší číslo, tím více pozitivní vztah k elektrifikaci), jich téměř 30 procent z nich uvedlo, že jsou zcela proti tomuto vývoji. Naopak nadšení z vyšší elektrifikace F1 sdílejí pouze jednotky procent hlasujících (osm a více bodů). V průměru respondenti v této otázce udělili elektrifikaci 3,1 bodu.

Doporučujeme

Články odjinud