Ani v Bahrajnu nebudou mít jezdci v kokpitu údaje od FIA

Telemetrický systém FIA, který má formou kontrolek v kokpitu informovat jezdce o vyvěšených vlajkách, výjezdu safety caru či aktivaci DRS, se stále nepodařilo odladit a v závodě znovu nebude aktivní.
Ani v Bahrajnu nebudou mít jezdci v kokpitu údaje od FIA

Ani při Velké ceně Bahrajnu nebudou mít jezdci formule 1 v kokpitu k dispozici výstražné kontrolky. Telemetrický systém, který informuje jezdce o vyvěšených vlajkách, použití safety caru a možnosti využití DRS, se stále nepodařilo odladit. Potíže se systémem trvají od začátku sezony, kdy FIA přešla na jiného dodavatele. Přestože ředitel závodů Charlie Whiting už je nyní spokojen s podobou kontrolek i využitím GPS, problémy jsou nadále natolik významné, že systém v závodě nebude nasazen ani tentokrát.

Právě kvůli nefunkčnosti systému několik jezdců při Velké ceně Číny využilo DRS při vyvěšených žlutých vlajkách, ale po přihlédnutí k výjimečným okolnostem nebyli penalizováni. FIA v současnosti tvrdě pracuje na tom, aby mohla systém nasadit za tři týdny ve Španělsku.

Další článek: Ecclestone považuje konání GP Bahrajnu za politicky hloupé

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.