Ani v Bahrajnu nebudou mít jezdci v kokpitu údaje od FIA

Telemetrický systém FIA, který má formou kontrolek v kokpitu informovat jezdce o vyvěšených vlajkách, výjezdu safety caru či aktivaci DRS, se stále nepodařilo odladit a v závodě znovu nebude aktivní.
Ani v Bahrajnu nebudou mít jezdci v kokpitu údaje od FIA

Ani při Velké ceně Bahrajnu nebudou mít jezdci formule 1 v kokpitu k dispozici výstražné kontrolky. Telemetrický systém, který informuje jezdce o vyvěšených vlajkách, použití safety caru a možnosti využití DRS, se stále nepodařilo odladit. Potíže se systémem trvají od začátku sezony, kdy FIA přešla na jiného dodavatele. Přestože ředitel závodů Charlie Whiting už je nyní spokojen s podobou kontrolek i využitím GPS, problémy jsou nadále natolik významné, že systém v závodě nebude nasazen ani tentokrát.

Právě kvůli nefunkčnosti systému několik jezdců při Velké ceně Číny využilo DRS při vyvěšených žlutých vlajkách, ale po přihlédnutí k výjimečným okolnostem nebyli penalizováni. FIA v současnosti tvrdě pracuje na tom, aby mohla systém nasadit za tři týdny ve Španělsku.

Další článek: Ecclestone považuje konání GP Bahrajnu za politicky hloupé

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon