Ani Rusové nejsou ze své velké ceny nadšeni

Oznámení Velké ceny Ruska od roku 2014 nevzbudilo tolik nadšení, co jiná oznámení nových destinací. A to dokonce ani ve vlastních řadách.
Ani Rusové nejsou ze své velké ceny nadšeni

Hlavními argumenty jsou ztrátovost podniku (Rusové budou muset Ecclestonovi za první ročník zaplatit 40 milionů dolarů a tato částka se bude zvyšovat) a fakt, že se nejedná o permanentní závodní okruh, na kterém by se daly pořádat i další závody.

"K neustále prodražující se olympiádě, která už teď pohltí 1,1 biliónu rublů (asi 634 miliard korun), Rusko získalo jako 'přívažek' formuli 1," cituje ČTK list Moskovskij komsomolec.

„Jestli v Soči vznikne jen městský okruh, fungující po tři dny v roce, lze kontrakt označit za zpronevěru a vyhazování peněz,“ tvrdí Hospodářský list Vědomosti.

Někteří kritici také zmiňují vysokou míru korupce, která zvedá ceny služeb v lokalitě. Zlí jazykové praví, že časem bude pro Rusy levnější jezdit za formulí 1 jinam než právě do Soči.

Jediným ruským závodníkem ve startovním poli je Vitalij Petrov.

Další článek: Räikkönen nejspíš přijde o smlouvu s Red Bull Citroënem

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.