Ani po vítězství z Bahrajnu není Red Bull spokojený s pneumatikami

Navzdory dominantnímu výkonu na Sakhiru se šéf Red Bullu Racing Christian Horner stále domnívá, že by Pirelli mělo upravit své pneumatiky.
Ani po vítězství z Bahrajnu není Red Bull spokojený s pneumatikami

Sebastian Vettel se v Bahrajnu radoval, že mohl na vůz po celou dobu tlačit. Ovšem Horner zůstává vlastnostmi letošního obutí nepřesvědčený.

"Ne, pořád si myslím, že jsou pneumatiky až moc na hraně," řekl pro Autosport. "Je trochu extrémní, když v závodě potřebujete čtyři zastávky."

"Jsou tu jiné týmy, které podle všeho mají větší problémy s pneumatikami než Red Bull, ale musíte se zeptat jich na názor. Ale já si myslím, že jsou pneumatiky na hraně a že je potřeba, aby se trochu vrátily."

Šéf úřadujících mistrů naznačil, že Vettel měl v Bahrajnu trochu štěstí, protože se přesně trefil do požadavků pneumatik.

"Tyto pneumatiky jsou velmi komplexní a my jsme to tady zvládli přesně. Strategie fungovala, strategie šetření pneumatiky v kvalifikaci vyšla a Seb jich měl spoustu."

"Když se s vyvážením trefíte do okna těchto pneumatik, tak můžete dominovat. Ale to okno je velmi, velmi úzké, a když jste mimo, tak to můžou být čtyři nebo pět zastávek."

Pirelli už na začátku sezóny avizovalo, že pneumatiky vyhodnotí a o případných změnách rozhodne po Bahrajnu.

Další článek: Grosjean: Nešlo o šasi, ale o důvěru ve vůz

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?