Ani po vítězství z Bahrajnu není Red Bull spokojený s pneumatikami

Navzdory dominantnímu výkonu na Sakhiru se šéf Red Bullu Racing Christian Horner stále domnívá, že by Pirelli mělo upravit své pneumatiky.
Ani po vítězství z Bahrajnu není Red Bull spokojený s pneumatikami

Sebastian Vettel se v Bahrajnu radoval, že mohl na vůz po celou dobu tlačit. Ovšem Horner zůstává vlastnostmi letošního obutí nepřesvědčený.

"Ne, pořád si myslím, že jsou pneumatiky až moc na hraně," řekl pro Autosport. "Je trochu extrémní, když v závodě potřebujete čtyři zastávky."

"Jsou tu jiné týmy, které podle všeho mají větší problémy s pneumatikami než Red Bull, ale musíte se zeptat jich na názor. Ale já si myslím, že jsou pneumatiky na hraně a že je potřeba, aby se trochu vrátily."

Šéf úřadujících mistrů naznačil, že Vettel měl v Bahrajnu trochu štěstí, protože se přesně trefil do požadavků pneumatik.

"Tyto pneumatiky jsou velmi komplexní a my jsme to tady zvládli přesně. Strategie fungovala, strategie šetření pneumatiky v kvalifikaci vyšla a Seb jich měl spoustu."

"Když se s vyvážením trefíte do okna těchto pneumatik, tak můžete dominovat. Ale to okno je velmi, velmi úzké, a když jste mimo, tak to můžou být čtyři nebo pět zastávek."

Pirelli už na začátku sezóny avizovalo, že pneumatiky vyhodnotí a o případných změnách rozhodne po Bahrajnu.

Další článek: Grosjean: Nešlo o šasi, ale o důvěru ve vůz

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00