Ani nová pravidla v roce 2014 malým týmům nepomůžou, říká Caterham

Pro týmy z konce startovního pole se neblýská na lepší časy. Konkurenceschopnost bude i nadále diktována penězi, bez kterých nebude možné využít příležitosti nových pravidel.
Ani nová pravidla v roce 2014 malým týmům nepomůžou, říká Caterham

Týmy Caterham, Marussia a HRT se od svého vstupu do formule 1 pohybují na konci startovního pole a nedokáží konkurovat ostatním. Navzdory veškerým snahám zůstává situace téměř neměnná a podle technického šéfa Caterhamu Marka Smithe významné změny nepřinesou ani nová pravidla za dva roky, která budou doprovázet příchod šestiválcových motorů.

"Obecně vzato si nemyslím, že by velké změny pravidel otevíraly velké příležitosti pro menší týmy," řekl pro ESPN. "Myslím, že rozložení sil zůstane víceméně stejné. Čím více zdrojů máte, tím více řešení můžete studovat ve snaze přijít s tím nejlepším."

"Vím, co se stalo v roce 2009 (poslední velká změna pravidel) s dvojitými difuzory, ale nemyslím, že se pro nás něco významného změní, a změny pravidel v roce 2014 nepovažuji za něco, co by otevřelo dveře týmům z konce roštu."

Zatímco v roce 2009 pravidla změnila především aerodynamiku vozů, za dva roky se všechno bude točit kolem nových pohonů. Caterham tak bude do velké míry závislý na tom, co vytvoří Renault a Red Bull, od nichž nakupuje motory, respektive převodovky.

"I když jsme zatím neviděli žádná řešení, víme, jakým směrem se vydali a s Renaultem jsme už měli jednání," vysvětloval Smith. "Takže máme jisté znalosti a očekávání, co se týče balíku v zadní části vozu s motorem, výfuky, turbem, převodovkou a tak dále. Ovšem za normálních okolností bychom si to vše vyvíjeli sami. Takže to bude trochu jiné, protože je to poměrně velký úkol, který v jistou chvíli převezmeme."

Další článek: Schumacher: Jsem stejně dobrý jako dřív? Nevím, ale jsem tu rád

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00