Ani nová pravidla v roce 2014 malým týmům nepomůžou, říká Caterham

Pro týmy z konce startovního pole se neblýská na lepší časy. Konkurenceschopnost bude i nadále diktována penězi, bez kterých nebude možné využít příležitosti nových pravidel.
Ani nová pravidla v roce 2014 malým týmům nepomůžou, říká Caterham

Týmy Caterham, Marussia a HRT se od svého vstupu do formule 1 pohybují na konci startovního pole a nedokáží konkurovat ostatním. Navzdory veškerým snahám zůstává situace téměř neměnná a podle technického šéfa Caterhamu Marka Smithe významné změny nepřinesou ani nová pravidla za dva roky, která budou doprovázet příchod šestiválcových motorů.

"Obecně vzato si nemyslím, že by velké změny pravidel otevíraly velké příležitosti pro menší týmy," řekl pro ESPN. "Myslím, že rozložení sil zůstane víceméně stejné. Čím více zdrojů máte, tím více řešení můžete studovat ve snaze přijít s tím nejlepším."

"Vím, co se stalo v roce 2009 (poslední velká změna pravidel) s dvojitými difuzory, ale nemyslím, že se pro nás něco významného změní, a změny pravidel v roce 2014 nepovažuji za něco, co by otevřelo dveře týmům z konce roštu."

Zatímco v roce 2009 pravidla změnila především aerodynamiku vozů, za dva roky se všechno bude točit kolem nových pohonů. Caterham tak bude do velké míry závislý na tom, co vytvoří Renault a Red Bull, od nichž nakupuje motory, respektive převodovky.

"I když jsme zatím neviděli žádná řešení, víme, jakým směrem se vydali a s Renaultem jsme už měli jednání," vysvětloval Smith. "Takže máme jisté znalosti a očekávání, co se týče balíku v zadní části vozu s motorem, výfuky, turbem, převodovkou a tak dále. Ovšem za normálních okolností bychom si to vše vyvíjeli sami. Takže to bude trochu jiné, protože je to poměrně velký úkol, který v jistou chvíli převezmeme."

Další článek: Schumacher: Jsem stejně dobrý jako dřív? Nevím, ale jsem tu rád

13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
22. září | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10