Ani nevolej, vzkazuje Marko Bottasovi. O Fina Red Bull nestojí

Změní se jezdecká sestava Mercedesu v roce 2022? Podle některých spekulací ano. Bottase má nahradit George Russell.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Ani nevolej, vzkazuje Marko Bottasovi. O Fina Red Bull nestojí | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Valtteri Bottas přímo pro web formule 1 uvedl, že v průběhu července očekává začátek jednání o nové smlouvě. Šance na jeho setrvání jsou však nyní zřejmě menší než v předešlých letech.

Bottas věří, že brzy začne jednat o nové smlouvě s Mercedesem

Bottas věří, že brzy začne jednat o nové smlouvě s Mercedesem

Bottas sehrával roli dobré týmové dvojky, která přivážela cenné body a nevyhrocovala vztah s Hamiltonem. Po rivalitě mezi Hamiltonem a Rosbergem to pro Mercedes byla příjemná změna. Fungovalo to dobře zejména v situaci, kdy byla konkurence slabá. V současné době však Mercedes po šesti závodech ztrácí na Red Bull 26 bodů.

Body jezdců Mercedesu

Bottas měl letos zatím také smůlu. Jednou nebodoval kvůli kolizi s Russellem, podruhé kvůli zastávce v boxech, kdy se mechanikům nepodařilo sundat kolo. Přesto se nabízí otázka, zda by příchod Russella nepřinesl do týmu čerstvý vítr.

Otázkou také je, zda by Bottas v případě konce u Mercedesu někde sehnal sedačku. Z „lepších“ týmů by měl teoretickou šanci snad jen u Red Bullu. Pérez má smlouvu jen na letošní rok. Red Bull už naznačil, že s Pérezem bude jednat o nové smlouvě a má i další možnosti – Cunodu, návrat Gaslyho.

Markovi nemusí Bottas ani volat

Podle Helmuta Marka je logické, že do Mercedesu přijde Russell. „Byl by to logický krok. Ve Williamsu ho nemohou nechat déle, jinak by už podpora neměla smysl, i když Hamilton z toho nebude mít radost,“ řekl Marko pro F1-Insider.com.

Marko současné odmítl možnost, že by Bottas zamířil do Red Bullu. „Bottas nám nemusí ani volat. Není tu místo. Vlastně si dokážu představit, že by si vyměnil místo s Russellem. Williams je pro něj jedinou schůdnou možností,“ dodal Marko.

Zůstane Pérez u Red Bullu? Rozhodne se v létě

Zůstane Pérez u Red Bullu? Rozhodne se v létě

Další článek: Ztrátu sedačky u Racing Pointu nevnímal Pérez jako katastrofu

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00