Ani měkké pneumatiky nejsou podle pilotů dostatečně měkké

Vloni si piloti stěžovali na příliš měkké pneumatiky. Letos je proto udělalo Pirelli tvrdší a to nejen díky kritice ale také kvůli novým pohonným jednotkám, které vytvářejí větší krouticí moment. Podle pilotů to ale Italové přehnali.
Ani měkké pneumatiky nejsou podle pilotů dostatečně měkké

Větší krouticí moment + nižší přítlak = problém pro pneumatiky. Nelze je zahřát a problém je ještě horší, když je chladněji nebo možná meteorologicky přesněji: když zrovna není tropické horko.

„Jsou až moc tvrdé. Když přivezou normální pneumatiky, tak dobrou přilnavost získají až za dvě, tři kola. V případě tvrdších je to osm až devět kol. Jsme velmi pomalí“, stěžuje si na adresu letošního obutí Fernando Alonso. Současně ale dodává, že pneumatiky jsou stejné pro všechny a Ferrari se s nimi musí naučit lépe pracovat. 

Pneumatiky ale už dříve kritizovali také ostatní, včetně Sergia Péreze. Paul Hembery odpovídá stejně, jako vždy a stěžuje si na nedostatek testů.

„Nezapomínejte, že jsme v testování stále velmi omezení, takže je jednoduché mluvit o přáních. Jde o pomalé zlepšování mnoha těchto položek a to jednoduše proto, že potřebujeme vědět, jestli plníme to, co jsme si předsevzali. Minulý rok chtěli (piloti) pneumatiky tvrdší, letos zase měkčí. Mění se to ze dne na den“, dodal Hembery s tím, že Mercedes je prý s pneumatikami spokojený. 

Další článek: Ecclestona pokles sledovanosti nezneklidnil a sociální sítě ho nezajímají

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
27. září | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas