Ani Hamilton nebyl v Barceloně dost rychlý, trápí se Button

Jenson Button konstatoval, že McLarenu schází základní rychlost, což mu dělá starosti. Příčiny zatím stále hledá.
Ani Hamilton nebyl v Barceloně dost rychlý, trápí se Button

Button si ve Španělsku prožil těžký víkend. V pátek se zdál být favoritem, ale v sobotu a v neděli byl podle svých slov pomalý. "Nejdůležitější je pochopit, proč jsem během víkendu neměl žádnou rychlost s malým i větším množstvím paliva," řekl pro Telegraph.

"I když to v kvalifikaci nejde dobře, obvykle dokážeme získat slušný počet bodů v závodě. Ale mně se nedařilo starat se o pneumatiky a neměl jsem žádnou rychlost. A to mi dělá starost."

Button dojel do cíle za týmovým kolegou, i když měl o 14 příček lepší startovní pozici. Hamilton se z konce roštu probil na body, ale podle Buttona také neměl rychlost, kterou McLaren potřebuje na boje na špičce.

"Ano, Lewis odvedl v kvalifikaci fantastickou práci a tým odvedl dobrou práci, když postavil takové auto. Dá se říct, že v závodě Lewis odvedl také dobrou práci, když dojel osmý, měl by s tím být spokojený, ale i tak nám schází rychlost."

"Pro mě to byl horší víkend, ale když se podíváte na Lewisovu rychlost v závodě, myslím, že to pořád není to, co byste od nás očekávali. Moje nejrychlejší kolo bylo o 2,6 sekundy pomalejší než celkově nejrychlejší kolo závodu, což je prostě divné. A nerozumím tomu, proč to tak je."

"Netrápila mě jen jedna část vozu, problémy jsem měl vpředu i vzadu. V takové situaci jsem ještě nikdy nebyl. Bylo to naprosto extrémní."

Malou útěchou pro Buttona je, že podobné problémy mají i ostatní týmy. "Netýká se to jen nás. Red Bull ten víkend odvedl lepší práci než my, co se bodů týče, ale ani tak nebyli rychlí, když je srovnáte s Williamsem, Sauberem, Lotusem a Ferrari. Pět různých týmů vyhrálo pět různých závodů. Opravdu nevíme, co se děje, ale myslím, že to platí pro všechny v boxové uličce."

Další článek: Rozšíření ochrany hlavy jezdce je nevyhnutelné, upozorňuje FIA

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00