Ani géniové formule 1 nechápou, co se děje, lamentuje Button

Jenson Button se domnívá, že současná nepředvídatelnost formule 1 není dobrá. Nikdo ji nerozumí a fanoušky by mohla brzy přestat bavit.
Ani géniové formule 1 nechápou, co se děje, lamentuje Button

Každý letošní závod měl jiného vítěze a naposledy v Barceloně dokonce velmi překvapivého. Buttona už to přestává bavit a obává se, že by se od formule 1 mohli odvrátit diváci.

"Fanouškům se moc libí, že je to vzrušující, ale myslím, že se to dostane do bodu, kdy se začnou sami sebe ptát, komu fandí a proč někdo vyhrává a někdo prohrává," řekl pro Guardian. "Jak můžou všichni vyhrávat a všichni prohrávat? Snad se nám všem podaří pochopit, co se děje."

O důvodech nepředvídatelnosti formule 1 má Button jasno. "V pit lane nikdo nechápe pneumatiky. Jsou tu prý géniové v tomto sportu, ale nikdo z nás nechápe, jak se Pastor mohl kvalifikovat na 13., pak 21. místě a hned v následujícím závodě do první řady."

"Proč se to tak míchá? Loni jsme hodně hovořili o pneumatikách, ale ne tak jako letos. Loni jsme pneumatikám porozuměli a pochopili jsme, co musíme udělat, aby nám v závodě fungovaly. Ale letos to pořád nevíme. Dělá mi to trochu starosti. Nedokážu pneumatiky šetřit, takže je to velmi divné."

"Když na voze pracujete a něco změníte, měl by dělat něco tím směrem, ale neděje se to. Takže zkusíte opačnou věc a občas to zafunguje. Je to velmi zvláštní, protože nedokážete dostat pneumatiky do provozního okna. Když se vám to podaří, je to úžasné a auto funguje skvěle."

Button ovšem nepochybuje, že dřív nebo později McLaren na kloub letošním pneumatikám přijde. Doufá jen, že to bude dřív než soupeři. "Z toho mám obavy. Musíme se dál snažit na to přijít. Všichni jsou ve stejné situaci, takže musíme doufat, že budeme šikovnější než ostatní."

Další článek: Ecclestone: Všechny týmy zůstanou, ale s burzou asi počkáme