Angažování Péreze u Ferrari by se mělo zvážit, říká Whitmarsh

Sergio Pérez si za svůj dnešní výkon vysloužil uznání napříč celým paddockem. Slovy chvály na adresu mladého mexického jezdce nešetřili jen členové týmu Sauber, ale také představitelé ostatních stájí.
Angažování Péreze u Ferrari by se mělo zvážit, říká Whitmarsh

Stačil jeden velmi povedený závod a z mexického jezdce se okamžitě stala nová hvězda formule 1. Podle mnohých je jen otázkou času, než jej Ferrari posadí do svého druhého závodního kokpitu na místo Felipeho Massy.  

"On byl jako zjevení," popsal Pérezův výkon Martin Whitmarsh televizi Sky Sports. "Umím si představit, že pana Massu vystavil tlaku. Nevím, jaké jsou vyhlídky na to, že před Čínou změní tým, ale rozhodně se to musí zvážit."

Brazilec se pod palbou kritiky ocitá již delší dobu. Pérezova druhá příčka ve Velké ceně Malajsie tak přilila další olej do ohně a spekulace o odchodu Massy z Ferrari znovu zesílily. Zvěsti o jeho nahrazení od další velké ceny právě Sergiem Pérezem musel bezprostředně po závodě vyvracet i sám Stefano Domenicali, šéf italské stáje.

Na druhé straně, ruce si mnou u Sauberu. V minulosti byl švýcarský tým za podepsání smlouvy s mladým závodníkem několikrát kritizován. Nyní se konečně prokázal jeho talent.

"Už od začátku jsme byli přesvědčeni o jeho talentu. Když se teď podívám zpět, byli jsme za jeho angažování hodně kritizování poté, co jsme jej v roce 2010 ohlásili (jako závodního jezdce)," řekla ředitelka stáje Monisha Kaltenbornová.

"Už od začátku jsme ale věděli, že je v něm spousta potenciálu. Myslím si také, že je to i skvělou prací lidí v týmu, kteří s ním pracovali a dostali z něj tento výkon," dodala.  

Další článek: Spokojenost u HRT, ocitlo se na bodech, byť jen na chvíli