Angažování Kovalainena je tragédie, rozčiluje se Valsecchi

Davide Valsecchi vzal velmi těžko rozhodnutí Lotusu nahradit Kimiho Räikkönena pro poslední dva závody Heikkim Kovalainenem
Angažování Kovalainena je tragédie, rozčiluje se Valsecchi

Valsecchi doufal, že má coby záložní jezdec Lotusu největší šanci na vůz po Kimim Räikkönenovi. Ale tým si pro závody v USA a Brazílii vybral Kovalainena.

"Je to pro mě obrovská rána," přiznal. "Ze sportovního hlediska je to tragédie. Jsem naštvaný, že jsem prohrál souboj s Kovalainenem, který není velký šampión, dokonce ani aktivní jezdec, výsledky měl před pěti lety."

"Kdyby si bývali vzali Hülkenberga, dokázal bych to pochopit, dokonce i Maldonada, ale tohle... Byl jsem si jistý, že z hlediska motivace a touhy uspět si tým vybere mě, byl bych na předních místech."

"Možná mi schází zkušenosti, ale jakou máte šanci nějaké získat? Nicméně ve formuli 1 se věci rychle mění, takže já to nevzdám a budu připravený, kdyby mě potřebovali v Brazílii."

Kdo dostane místo po Räikkönenovi v příští sezóně, se zatím neví, ale sílí hlasy, že to bude Maldonado.

Další článek: Byl to tak trochu šok, říká ke svému propuštění Pérez

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10