Angažování Kovalainena je tragédie, rozčiluje se Valsecchi

Davide Valsecchi vzal velmi těžko rozhodnutí Lotusu nahradit Kimiho Räikkönena pro poslední dva závody Heikkim Kovalainenem
Angažování Kovalainena je tragédie, rozčiluje se Valsecchi

Valsecchi doufal, že má coby záložní jezdec Lotusu největší šanci na vůz po Kimim Räikkönenovi. Ale tým si pro závody v USA a Brazílii vybral Kovalainena.

"Je to pro mě obrovská rána," přiznal. "Ze sportovního hlediska je to tragédie. Jsem naštvaný, že jsem prohrál souboj s Kovalainenem, který není velký šampión, dokonce ani aktivní jezdec, výsledky měl před pěti lety."

"Kdyby si bývali vzali Hülkenberga, dokázal bych to pochopit, dokonce i Maldonada, ale tohle... Byl jsem si jistý, že z hlediska motivace a touhy uspět si tým vybere mě, byl bych na předních místech."

"Možná mi schází zkušenosti, ale jakou máte šanci nějaké získat? Nicméně ve formuli 1 se věci rychle mění, takže já to nevzdám a budu připravený, kdyby mě potřebovali v Brazílii."

Kdo dostane místo po Räikkönenovi v příští sezóně, se zatím neví, ale sílí hlasy, že to bude Maldonado.

Další článek: Byl to tak trochu šok, říká ke svému propuštění Pérez

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00