Angažmá u Alfy pro Kubicu znamená návrat do známého prostředí

Roberta Kubicu čeká v roce 2020 debutová sezóna v DTM, kromě toho bude ale také zastávat roli rezervního pilota u týmu Alfa Romeo ve formuli 1. Pětatřicetiletý Polák se tak vrací do známého prostředí, kde se před čtrnácti lety začal seznamovat se světem „královny motorsportu“.
Angažmá u Alfy pro Kubicu znamená návrat do známého prostředí

Historicky první polský pilot formule 1 debutoval v grand prix v roce 2006, kdy s monopostem týmu BMW Sauber naskočil do rozjeté sezóny v Maďarsku a do konce roku absolvoval i zbývající závody v Turecku, v Itálii (kde hned skončil na pódiovém třetím místě), v Číně, v Japonsku a v Brazílii.

Tým Sauber se v průběhu posledních čtrnácti let výrazně proměnil a dnes ho ve startovním poli vidíme pod označením Alfa Romeo, což odkazuje na provázanost stáje ze švýcarského Hinwilu s týmem Ferrari.

V nynější éře Alfy Romeo se k týmu navrátil Kubica v roli rezervního pilota a s novým monopostem C39 najížděl ve středu dopoledne testovací kilometry na okruhu nedaleko Barcelony. Poláka potěšilo, kolik známých tváří i po dlouhé době u hinwilského týmu stále potkává.

„Moji kariéru ve formuli 1 jsem odstartoval v roce 2006 v Hinwilu, nyní jsem tedy o 14 let starší. Jsem teď u týmu v trochu jiné roli, je ale hezké vidět, kolik známých tváří se tady stále pohybuje. Mnohé z nich patří lidem, kteří mi tehdy pomohli do formule 1,“ rozpovídal se v Barceloně Kubica před novináři.

Potvrzeno! Robert Kubica bude v roce 2020 závodit v DTM

Potvrzeno! Robert Kubica bude v roce 2020 závodit v DTM

„Mnohé se samozřejmě změnilo, protože i samotná formule 1 prošla proměnou a tým se vyvíjí spolu s ní, týmové DNA je ale stále stejné. Konečně jsem zpět doma a doufám, že nás čeká dobrý rok.“

„Jako rezervní pilot budu mít určité povinnosti, ne závodní, ale rozhodně tu nebudu jako na prázdninách. Pravděpodobně se spolu s týmem zúčastním většiny závodních víkendů a bude – li to nutné, tak zaskočím za Kimiho nebo za Antonia.“

„V porovnání s obdobím před 14 lety a érou BMW Sauber je to teď o hodně jiné, tým ale stále sídlí v Hinwilu, takže se vracím do stejné továrny, kde odstartovala moje kariéra ve formuli 1. Nezměnily se emoce, které cítíte, když na trati poprvé řídíte nové auto. V porovnání s posledními dvěma roky je to ale zase něco jiného, než na co jsem byl zvyklý.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Haas vysvětlil příčinu Magnussenovy nehody

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10