Andy Cowell, jeden z otců úspěchu Mercedesu, u týmu končí

Šéf motorářů Mercedesu Andy Cowell končí v týmu.
Andy Cowell, jeden z otců úspěchu Mercedesu, u týmu končí

Oddělení motorů Mercedesu (Mercedes-AMG High Performance Powertrain, HPP) dnes představilo revidovanou strukturu vedení. Klíčovou změnou je konec Andyho Cowella, který stál u zrodu hybridní pohonné jednotky Mercedesu, která byla minimálně v prvních letech nejlepší na startovním roštu a i dnes je velmi dobrá z hlediska výkonu i spolehlivosti.

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Zpráva sice přichází jako blesk z čistého nebe ale jen pro veřejnost. Cowell podle vyjádření Mercedesu o svém záměru informoval tým už v lednu. Struktura oddělení se změní k 1. červenci.

Cowellovy dosavadní pravomoci budou rozděleny mezi více lidí a to i z toho důvodu, že v rámci oddělení vzniká více projektů. Generálním ředitelem s přímou odpovědností za pohonnou jednotku ve F1 se stane Hywel Thomas. Další lidé budou mít na starost Project One (hypersport). 

Richard Stevens bude provozním ředitelem a Ronald Ballhaus finančním a IT ředitelem. 

Nová řídicí struktura se má věnovat třem projektům. Dva už byly zmíněny – formule 1 a Project One. Třetím je pak formule E. 

Mercedes nyní čeká přechodné období, kdy Andy Cowell bude nadále spolupracovat s Hywelem Thomasem jako poradce, aby byl zajištěn hladký přechod. Toto období má trvat nejméně do začátku příštího roku.

„Po 16 příjemných letech práce pro HPP jsem se rozhodl, že teď je ten pravý čas, abych odešel ze své role a hledal novou výzvu v oblasti inženýrství,“ uvedl Cowell. 

„Bylo pro mne nesmírnou ctí pracovat pro Mercedes a zejména být sedm let generálním ředitelem HPP. Děkuji všem, kteří mi poskytli úžasné příležitosti a radostné výzvy – zejména Olovi Kalleniusovi, který měl odvahu mne v roce 2006 podpořit.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jsem jedním z jezdců, kteří mají na to porazit Hamiltona, říká Ricciardo

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10