Andy Cowell, jeden z otců úspěchu Mercedesu, u týmu končí

Šéf motorářů Mercedesu Andy Cowell končí v týmu.
Andy Cowell, jeden z otců úspěchu Mercedesu, u týmu končí

Oddělení motorů Mercedesu (Mercedes-AMG High Performance Powertrain, HPP) dnes představilo revidovanou strukturu vedení. Klíčovou změnou je konec Andyho Cowella, který stál u zrodu hybridní pohonné jednotky Mercedesu, která byla minimálně v prvních letech nejlepší na startovním roštu a i dnes je velmi dobrá z hlediska výkonu i spolehlivosti.

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Zpráva sice přichází jako blesk z čistého nebe ale jen pro veřejnost. Cowell podle vyjádření Mercedesu o svém záměru informoval tým už v lednu. Struktura oddělení se změní k 1. červenci.

Cowellovy dosavadní pravomoci budou rozděleny mezi více lidí a to i z toho důvodu, že v rámci oddělení vzniká více projektů. Generálním ředitelem s přímou odpovědností za pohonnou jednotku ve F1 se stane Hywel Thomas. Další lidé budou mít na starost Project One (hypersport). 

Richard Stevens bude provozním ředitelem a Ronald Ballhaus finančním a IT ředitelem. 

Nová řídicí struktura se má věnovat třem projektům. Dva už byly zmíněny – formule 1 a Project One. Třetím je pak formule E. 

Mercedes nyní čeká přechodné období, kdy Andy Cowell bude nadále spolupracovat s Hywelem Thomasem jako poradce, aby byl zajištěn hladký přechod. Toto období má trvat nejméně do začátku příštího roku.

„Po 16 příjemných letech práce pro HPP jsem se rozhodl, že teď je ten pravý čas, abych odešel ze své role a hledal novou výzvu v oblasti inženýrství,“ uvedl Cowell. 

„Bylo pro mne nesmírnou ctí pracovat pro Mercedes a zejména být sedm let generálním ředitelem HPP. Děkuji všem, kteří mi poskytli úžasné příležitosti a radostné výzvy – zejména Olovi Kalleniusovi, který měl odvahu mne v roce 2006 podpořit.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jsem jedním z jezdců, kteří mají na to porazit Hamiltona, říká Ricciardo

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10