Andretti: Haas zvýší zájem o F1 v USA, Vergne by byl dobrá volba

Mario Andretti si myslí, že vstup týmu Haas do formule 1 v příštím roce zvýší zájem o královnu motorsportu v USA.
Andretti: Haas zvýší zájem o F1 v USA, Vergne by byl dobrá volba

F1 to v USA nikdy neměla úplně jednoduché. V letech 2008 a 2011 dokonce vypadla Velká cena USA z kalendáře, aby se vrátila v roce 2012 do Austinu, kde jsou závody poměrně úspěšné.

Podle Maria Andrettiho může vstup týmu Haas do F1 a případně i vstup amerického jezdce zájem o F1 zvýšit. „Je vzrušující vidět určitou aktivitu z této strany,“ řekl pro GPUpdate.net.

„Vědí, že mají strmou křivku učení. Hodně bude záležet na tom, kdo jsou jejich talenty – z řad inženýrů a jezdců. To je to, co bude dělat rozdíl.“

Podle Andrettiho je skvělé vidět investice z USA. „Zvláště nyní, protože zde máme solidní základy s Grand Prix v Austinu, takže by bylo hezké mít zastoupení nejen v týmu ale i jezdci. Myslím, že to bude obrovský skok v zájmu fanoušků, televizního ratingu atd.“

Jedním z horkých kandidátů na sedačku v týmu Haas je Vergne. Andretti by jeho angažmá uvítal.

„Jean-Éric je určitě velký talent, který byl možná (Red Bullem) přehlédnut. Má zkušenosti ve formuli 1 a v Toro Rosso rozhodně předvedl několik zářných okamžiků, takže pro mě by to byla logická volba. V tuto chvíli si myslím, že mezi volnými jezdci není nikdo lepší než Jean-Éric.“

Vergne si myslí, že by se mohl vrátit s týmem Haas

Vergne si myslí, že by se mohl vrátit s týmem Haas

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Ricciarda čekají ještě minimálně dvě penalizace

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10