Andretti a Cadillac chtějí vstoupit společně do F1 | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Andretti a Cadillac chtějí vstoupit společně do F1

Michael Andretti se netají svou snahou vstoupit do formule 1. Na svou stranu nyní získal cenného spojence.

Michael Andretti se chce dostat do formule 1 a stát se 11. týmem na startovním roštu. Nyní pro své plány získal velkého spojence z americké scény. 

Společnosti Andretti Global a General Motors oznámily svůj záměr spolupracovat na potenciálním vstupu do formule 1.

Informace přichází pár dní poté, co prezident FIA Muhammad bin Sulajim potvrdil, že požádal řídicí orgán, aby prozkoumal možnost zařazení nových týmů do startovní listiny F1.

Zatímco Volkswagen vstoupí do F1 prostřednictvím Audi, General Motors zvolil poměrně logicky svou ikonickou značku Cadillac. 

Partnerství by znamenalo první vstup GM do F1, přičemž datum vstupu zatím nebylo stanoveno, protože FIA potřebuje další podrobnosti ohledně případného podání přihlášky.

Ze vstupu dalších týmů samozřejmě nejsou nadšené současné týmy. Nováček sice musí zaplatil sumu 200 milionů dolarů, která bude následně rozdělena mezi stávající týmy, ale jde o jednorázovou částku. Nový tým pak bude mít naopak možnost získat podíl na komerčních právech, což znamená, že ostatní dostanou méně.

Tým Andretti Cadillac

„Pokračujeme v růstu společnosti Andretti Global a její rodiny závodních týmů a vždy sledujeme, co bude dál,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Andretti Global Michael Andretti.

„Cítím, že se dobře hodíme jako nový tým formule 1 a můžeme přinést hodnotu seriálu a našim partnerům a vzrušení pro fanoušky.“

„Jsem hrdý na to, že nás při plnění tohoto cíle doprovází společnosti GM a Cadillac. GM a Andretti sdílejí odkaz, který se zrodil z lásky k závodění. Nyní máme příležitost spojit naše motoristické vášně a oddanost inovacím a vytvořit skutečnou americkou nabídku F1.“

„General Motors je poctěn, že může spolupracovat s Andretti Global na tomto historickém okamžiku v motorsportu,“ řekl prezident GM Mark Reuss. „Máme dlouhou a bohatou historii v oblasti motorsportu a technických inovací a jsme nadšeni vyhlídkou na spojení s Andretti Global a vytvořením amerického týmu F1, který pomůže zvýšit zájem o tento seriál a tento sport po celém světě.“

Doporučujeme

Články odjinud