AMuS: McLaren možná nebude jezdit s novým vozem v prvních testech

Auto Motor und Sport přinesl informaci, podle které bychom nemuseli vidět nový vůz McLarenu při prvních testech v roce 2015 v Jerezu.
AMuS: McLaren možná nebude jezdit s novým vozem v prvních testech

Honda v Japonsku potvrdila, že se připravuje experimentální vůz, ve kterém by se vyzkoušela pohonná jednotka japonského výrobce. Otázkou je, kdy tento test proběhne.

Podle McLarenu termín ještě znám není, ale určitě to nebude před posledním závodem. Jednak asi není co testovat a také chce McLaren projevit úctu k Mercedesu, který mu dodává motory už řadu let.

Po Abú Dhabí následují testy, ale ani tam experimentální vůz s označením MP4-29H zřejmě neuvidíme.

Čistě teoreticky by mohl test proběhnout někdy v zimě. Mezi výrobci pohonných jednotek ale existuje dohoda, že v této době žádné testy na dráze realizovány nebudou. Honda jako nováček na tuto dohodu brát zřetel nemusí. Teoreticky. S tím však nesouhlasí Toto Wolff, podle jehož názoru by šlo o porušení pravidel. Honda sice v současné době fakticky nemá s F1 nic společného, ale McLaren ano.

Shrnuto a podtrženo, jediný reálný termín pro test s MP4-29H nabízí Jerez a to v rámci oficiálních testů v únoru. To by znamenalo, že McLaren by svůj nový vůz představil až později.

Další článek: Alonso má plán