AMuS: F1 nebude první předsezónní testy vysílat živě

Příští rok přinese revoluci ve F1. Na trať vyjedou zcela nové vozy. Jak moc je ale uvidíme a kdy?

Formule 1 nedávno představila kalendář pro rok 2022. Předsezónní testy však Světová rada motorsportu neschvaluje. Pravidla upravují jen termín a počet testovacích dnů v obecně rovině. Je to na dohodě mezi F1 a týmy. 

Obecně se už ví, že testy proběhnou ve Španělsku (lepší logistika, aerodynamicky pestrý okruh, ale nízké teploty) a Bahrajnu (horší logistika, ale dějiště prvního závodu a lepší teploty).

Podle Auto Motor und Sport se nyní počítá s termíny od 23. do 25. února a od 11. do 13. března.

Koncept nových vozů jsme zatím viděli jen na obecných obrázcích a také na modelu, který je však pouhým překlopením pravidel do reálného světa.

Skutečné vozy jednotlivých týmů budou vypadat jinak. Jak moc jinak? Podle inženýrů budou vypadat mnohem lépe a agresivněji než představený model.

Základní pohled na technická pravidla pro sezónu 2022

Základní pohled na technická pravidla pro sezónu 2022

„Vozy se budou v různých ohledech lišit. Věřím, že se projeví i rozdíly mezi jednotlivými týmy,“ říká šéf týmu McLarenu Andreas Seidl. Jedním z charakteristických znaků bude tvar nosu. Pravidla zde umožňují různé výklady.

Podle Auto Motor und Sport ale F1 překvapí a to nepříjemným způsobem. První testy, na které budou upřeny zraky všech fanoušků, nebudou vysílaný živě prostřednictvím F1 TV Pro. Jen večer se objeví sestřihy.

Druhé testy už vysílány budou. Bahrajn chce novou F1 představit ve velkém stylu. A protože platí F1 nemalé peníze, je nutné, aby marketingu nestálo nic v cestě. Jaká by byla sledovanost nových vozů při druhých testech, když bychom je viděli hodiny a hodiny při těch prvních? 

Diskuze (8) Další článek: Steiner věří, že se Haas v příštím roce vrátí do středu pole