"Americký McLaren" bude v Mexiku a USA studovat práci britského týmu F1

Zástupci týmu amerického formulového šampionátu IndyCar Arrow McLaren SP budou na velkých cenách Mexika a USA formule 1 hosty týmu McLaren. Podle týmu se to ale netýká oznámení ohledně pilota Patricio O'Warda, který skončil v juniorském programu Red Bullu.
"Americký McLaren" bude v Mexiku a USA studovat práci britského týmu F1

O'Ward je loňským šampiónem Indy Lights a letos nastoupil v IndyCar do sedmi závodů. Nejlépe skončil hned ve svém prvním startu na Okruhu Amerik, kde dojel osmý.

20letý Mexičan byl vyřazen z juniorského programu Red Bullu a poslán do Japonska, aby závodil v super formuli. V té absolvoval tři závody, pro poslední podnik na Suzuce jej však nahradí Juri Vips.

Generální manažer Arrow McLarenu SP Taylor Kiel zároveň pro Motorsport.com potvrdil, že po návštěvě McLarenu v britském Wokingu se zástupci týmu zúčastní také závodů F1 v Mexiku a USA.

O'Ward je přitom favoritem na sedačku ve druhém voze týmu pro příští sezónu IndyCar vedle Jamese Hinchcliffa.

Pro McLaren bude v IndyCar závodit James Hinchcliffe

Pro McLaren bude v IndyCar závodit James Hinchcliffe

„Nebudu komentovat nic kolem jezdců. Jsme tu, abychom pozorovali, jak tým funguje,“ řekl Kiel a dodal, že tým zatím žádným pilotem neobsadil druhé místo u týmu.

O detailech nechtěl mluvit ani tiskový mluvčí McLarenu. O'Ward mezitím na svém twitteru oznámil, že již není členem juniorského programu Red Bullu.

„Chci využít tohoto momentu a poděkovat Red Bullu, Dr. (Helmutu) Markovi a týmu Mugen za úžasnou příležitost závodit letos v Japonsku! O svým zkušenostech a práci s touto skvělou skupinou lidí mohu říct jen skvělé věci. Přeji Jurimu Vipsovi a týmu hodně štěstí při uzavření sezóny 2019 v super formuli,“ napsal.

„Brzy budou zprávy o mé závodnické budoucnosti. Vím, že přicházejí dobré časy a nemohu se dočkat, až je s vámi budu sdílet,“ dodal.

Americký McLaren navštívil ten britský

Začátkem října se zástupci týmu McLarenu v IndyCar vydali do základny McLarenu ve formuli 1 ve Wokingu, aby získali zkušenosti od svých kolegů.

„Já, Zak (Brown, výkonný ředitel) a Gil (de Ferran, sportovní ředitel) jsme měli pocit, že bude důležité okamžitě začít pracovat spolu a přiřadit obličeje ke jménům po spoustě emailů, které jsme si vyměnili přes velkou louži. Chtěli jsme vytvořit komunikační linie a stanovit mechaniku toho, jak spolu budeme pracovat,“ řekl Kiel

Zatím přitom není znám přesný počet zaměstnanců, kteří se přesunou z Velké Británie do Spojených států. „Zatím nejsme v této fázi. Máme ale opravdu velký plán toho, jak budeme útočit v roce 2020,“ dodal.

„Myslím, že je skutečně důležité jet tam (do Mexika a USA) s našimi lidmi, abychom viděli, jak McLaren F1 funguje během závodního víkendu.“

Foto: Red Bull Content Pool 

Další článek: Vergne: Formule E by pro Hamiltona byla logickým krokem