Americký formulový sen skončil, USF1 propustil zbylé zaměstnance

Stáj USF1, jež měla jako jeden z nováčků rozšířit letošní startovní rošt, definitivně uzavřela svoji továrnu. Šéf týmu Ken Anderson oznámil zbylým zaměstnancům, že jsou propuštěni.

V sídle týmu v Charlotte vydrželo po všech problémech pracovat několik nadšenců, které před začátkem sezóny poslal Anderson na neplacené volno. Nyní jim e-mailem oznámil, že jsou definitivně propuštěni. Důvody uvedl ekonomické a finanční.

Dodal však, že v případě zlepšení finanční situace by je mohl znovu zaměstnat. Zřejmě se stále nevzdal naděje na vstup do formule 1 v roce 2011. Podle Charlotte Business Journal nejméně devět zaměstnanců podalo stížnost kvůli nevyplaceným mzdám.

USF1 oznámil svůj dlouhodobý záměr vstoupit do formule 1 v únoru loňského roku a poté úspěšně prošel výběrovým řízením FIA. Zakládal si na maximálním využití amerických zdrojů a získal podporu zakladatele YouTube Chada Hurleyho.

Američané si postupně najali dva jezdce, Jose Mariu Lopeze a Jamese Rossitera. Druhého jmenovaného ale nestihli ani oznámit a kvůli svým potížím o něj hned přišli. Vývoj vozu měl velké zpoždění a na začátku letošního roku vyšlo najevo, že tým závod v Bahrajnu nestihne. FIA mu žádný odklad neposkytla a na jeho místo vyhlásila pro rok 2011 výběrové řízení.

Další článek: Exkluzivně: vozy Red Bullu nejsou v rozporu s pravidly, tvrdí FIA

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.