Americká IRL vyzvala piloty formule 1 k přestupu do IndyCar

Licence na závody tam vyjde jen na tisíc dolarů.

Organizátoři americké formulové série IndyCar ve zjevně ironickém duchu vyzvali piloty formule 1 k přestupu právě k nim. Učinili tak poté, co prezident FIA Max Mosley prohlásil, že přijdou-li ceny za superlicence současným závodníkům příliš drahé, dá se závodit jinde za menší peníze.

Pořadatel IndyCar, organizace Indy Racing League (IRL), zdůraznil, že administrativní řízení spojené s vydáním licence vyjde na pouhých tisíc amerických dolarů. Kvůli pohyblivým cenám za licence v návaznosti na body musí Lewis Hamilton zaplatit více než čtvrt milionu eur pro rok 2009. Oproti tomu licence v sérii NASCAR přijdou na 4 000 $, v loni zaniklém šampionátu ChampCar na 2 500 $.

V otevřené výzvě se doslova píše:

"Drazí pánové,

rádi bychom vám dali na vědomí, že série IndyCar by uvítala vaši účast v seriálu v případě, pokud byste se rozhodli následovat rady prezidenta FIA Maxe Mosleyho živit se někde jinde.

Rádi bychom vás upozornili na skutečnost, že licence IndyCar přijde na pouhých 1 000 $. K tomu dostanete zdarma tři vstupní karty pro vaše hosty, pojištění nehod a další benefity. V ceně nejsou ukryty žádné poplatky za body nebo přístání vašich letadel.

S úctou
Vedení Indy Racing League."

Pořadatelé série v dodatečném vysvětlení ironicky zamýšleného dopisu zdůraznili, že kalendář IndyCar je pestřejší a závody jako takové zajímavější.

Další článek: Briatore: Odchod ING budoucnost Renaultu ve F1 neohrozí

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10