Američané položili první vrstvu asfaltu na Okruhu Amerik

Přípravy na Grand Prix USA probíhají bez větších problémů, okruh sice zatím není hotový, ale dokončen by měl být včas.
Američané položili první vrstvu asfaltu na Okruhu Amerik

Závod v Austinu je na programu 18. listopadu, tedy za více než tři měsíce. Stavaři však položili první vrstvu na 5,516 km dlouhém okruhu už minulý týden.

To sice v absolutním pojetí neznamená nijak významné časové rezervy, ale ve srovnání s předchozími přírůstky v kalendáři, zejména pak Koreou, se Američanům daří při budování okruhu dobře.

Okruh Amerik je první tratí v USA, která byla primárně vybudována pro formuli 1. Spojené státy mají mít od příštího roku hned dva závody, v kalendáři by se místo Valencie mělo objevit New Jersey, i když Bernie Ecclestone několikrát hovořil o možném odkladu.

Stejně jako v minulých letech v případě Koreje a Indie bude i letos možné si nový okruh předpremiérově vyzkoušet ve hře F1 2012, která vyjde v září. Jak v ní vypadá kolo v Austinu, se můžete podívat zde.

Foto: Circuit of the Americas

Diskuze (26) Další článek: Továrny všech týmů jsou teď zavřené
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
16:12 | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.
15:38 | Závod F2 o chvíli odložen (oprava bariéry)

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod Hamilton