Alpine zvažuje založení druhého týmu ve formuli 1

Renault v současné době dodává pohonné jednotky jen svému týmu. Navíc nemá kam poslat své juniorské jezdce. Zvažuje proto vznik svého juniorského týmu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Alpine zvažuje založení druhého týmu ve formuli 1 | Foto: Getty Images / Peter Fox

Red Bull má AlphaTauri. Mercedes a Ferrari sice vlastní juniorské týmy nemají, ale mají vazby na týmy ze středu pole, do kterých například umisťují své juniorské jezdce.

Alpine podobný tým nemá. Brzy se to však může změnit. Novinář Joe Saward na svém webu píše, že Alpine zvažuje, že by někomu pomohl založit nový tým, který by pak alespon z části fungoval jako juniorský tým Alpine. 

Kromě juniorské platformy by to týmu pomohlo v roce 2026, kdy mají do F1 přijít nové pohonné jednotky. Data ze čtyř vozů jsou samozřejmě vždy lepší než data ze dvou. Navíc by to vytvořilo novou marketingovou platformu pro alianci Renault-Nissan-Mitsubishi.

V souvislosti s Alpine uvádí Saward ještě jednu spekulaci. Davide Brivio by měl po pouhém roce u týmu skončit a vrátit se zpět do MotoGP k Suzuki. 

Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

Váš názor Další článek: Souboje z blízka. Grand Prix Turecka 2021 objektivem Jiřího Křenka
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00