Alpine veze do Imoly nové díly. Alonso chce bodovat

Fernando Alonso v Bahrajnu závod nedokončil. Do brzdového potrubí se mu dostal plastový sáček a kvůli přehřátí musel odstoupit. Španěl věří, že v Imole to bude lepší.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Alpine veze do Imoly nové díly. Alonso chce bodovat  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Imola byla v kalendáři už vloni, ale pro Alonsa to bude teprve nyní první start na okruhu od roku 2006. O rok dříve tam vyhrál. S tím asi letos počítat nemůže – má skromnější cíle, chce bodovat.

„Myslím, že musíme bojovat, abychom v neděli získali první body v sezóně,“ řekl Alonso. „Doufejme, že jsme v Bahrajnu vyčerpali veškerou naší smůlu pro sezónu.“

„Stále se toho o autě hodně učíme a očekávám, že nastavení a samozřejmě počasí se zde bude velmi lišit od toho, co jsme zažili v Bahrajnu.“

„Mělo by to být docela těsné. Několik desetin sekundy může znamenat mnoho pozic.“

Nové díly

Alpine přiveze do Imoly nové díly. Podobný krok lze ale očekávat také od dalších týmů.

„Máme pro tuto velkou cenu k dispozici balíček aerodynamických vylepšení,“ řekl před Imolou výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski.

„Kromě toho během pátečního tréninku posoudíme několik testovacích položek, které nám pomohou definovat další upgrady plánované na několik příštích závodů.“

Další článek: Za zlepšením je především Honda, říká Tost. Tým chce vidět na pátém místě

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.