Alpine veze do Imoly nové díly. Alonso chce bodovat

Fernando Alonso v Bahrajnu závod nedokončil. Do brzdového potrubí se mu dostal plastový sáček a kvůli přehřátí musel odstoupit. Španěl věří, že v Imole to bude lepší.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Alpine veze do Imoly nové díly. Alonso chce bodovat  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Imola byla v kalendáři už vloni, ale pro Alonsa to bude teprve nyní první start na okruhu od roku 2006. O rok dříve tam vyhrál. S tím asi letos počítat nemůže – má skromnější cíle, chce bodovat.

„Myslím, že musíme bojovat, abychom v neděli získali první body v sezóně,“ řekl Alonso. „Doufejme, že jsme v Bahrajnu vyčerpali veškerou naší smůlu pro sezónu.“

„Stále se toho o autě hodně učíme a očekávám, že nastavení a samozřejmě počasí se zde bude velmi lišit od toho, co jsme zažili v Bahrajnu.“

„Mělo by to být docela těsné. Několik desetin sekundy může znamenat mnoho pozic.“

Nové díly

Alpine přiveze do Imoly nové díly. Podobný krok lze ale očekávat také od dalších týmů.

„Máme pro tuto velkou cenu k dispozici balíček aerodynamických vylepšení,“ řekl před Imolou výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski.

„Kromě toho během pátečního tréninku posoudíme několik testovacích položek, které nám pomohou definovat další upgrady plánované na několik příštích závodů.“

Váš názor Další článek: Za zlepšením je především Honda, říká Tost. Tým chce vidět na pátém místě
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30