Alpine třetím nejlepším týmem kvalifikace na Suzuce

V kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 se dařilo jezdcům Alpine. Fernando Alonso dokázal rozdělit piloty Mercedesu, Esteban Ocon skončil hned za jezdci Red Bullu a Ferrari.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Alpine třetím nejlepším týmem kvalifikace na Suzuce | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Z páté pozice vyrazí do závodu na Suzuce Ocon, který porazil i oba jezdce Mercedesu Lewise Hamiltona a George Russella.

„Jsem spokojen s dneškem a s tím, jak se víkend vyvíjí. Páté místo je pro nás skvělý výsledek, jsme hned za red bully a ferrari. Po zklamání z minulého víkendu je skvělé se takto odrazit a ukázat náš potenciál,“ říká Ocon, který ztratil na nejrychlejšího Maxe Verstappena 861 tisícin sekundy.

„Vylepšení fungují a tento okruh našemu vozu sedí, takže všichni na trati a v obou továrnách odvedli dobrou práci. Jsme v dobré pozici, abychom zítra bodovali s oběma vozy.“

Alonso se sekundovou ztrátou sedmý

Dvojnásobný mistr světa zajel v kvalifikaci sedmý čas a dostal se mezi oba piloty Mercedesu. Na Verstappena ztratil 1,018 sekundy.

„Jsem rád, že zítra startují sedmý. Myslím, že v mokrých podmínkách bychom mohli být ještě konkurenceschopnější, takže doufám, že zítra bude počasí více proměnlivé,“ věří Alonso.

„Když to bude chaotický závod, nemáme tolik co ztratit jako vozy vpředu, které bojují o titul. Vůz se celý víkend choval skvěle a jsem překvapen, jak jsou všechny týmy tento víkend vyrovnané. Několik vozů dělí jen pár desetin sekundy. Pokud zítra zaprší, zůstaneme soustředění a je tu šance skončit mezi nejlepšími pěti.“

Další článek: Jezdce AlphaTauri v japonské kvalifikaci trápily problémy s brzdami

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února