Alpine se vrátil na čtvrté místo v Poháru konstruktérů

18 versus 1. Tak skončila z pohledu získaných bodů Velká cena Japonska formule 1 pro týmy Alpine a McLaren bojující o čtvrté místo v Poháru konstruktérů. Francouzská stáj se díky čtvrtému místu Estebana Ocona a sedmému Fernanda Alonsa vrátila před soupeře z Wokingu.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Alpine se vrátil na čtvrté místo v Poháru konstruktérů | Foto: Getty Images / Clive Rose

Ocon po startu z páté pozice získal jedno místo po nehodě Carlose Sainze v prvním kole. Ve zbytku závodu pak za sebou dokázal udržet Lewise Hamiltona z Mercedesu a dojet si pro nejlepší výsledek v letošní sezóně.

„Čtvrté místo je pro nás skvělý výsledek, obzvlášť v těchto podmínkách. Kvůli dešti a špatné viditelnosti byl start náročný, museli jsme se proto velmi soustředit, abychom se dostali přes úvodní fáze závodu,“ řekl Ocon.

„Závodit s Lewisem (Hamiltonem) je vždy radost a já se celou dobu musel dívat do zrcátek. Gratuluji Maxovi (Verstappenovi) k vítězství v mistrovství světa. Opouštíme Japonsko s velkým množstvím bodů, vrátili jsme se na čtvrté místo v Poháru konstruktérů.“

Alonso v závěru zariskoval druhou zastávkou

Pro strategii dvou zastávek se rozhodl Fernando Alonso. Podruhé přitom k mechanikům zajel jen pár kol před cílem.

Zastávkou se Španěl propadl na desáté místo. V posledních kolech pak ale předjížděl zpět své soupeře a v cíli jen o 11 tisícin sekundy nestačil na šestého Sebastiana Vettela.

„Dnes to byl zábavný, ale velmi chaotický závod a jsem rád, že jsme nakonec předvedli fanouškům nějakou show. Získali jsme dobré body a myslím, že jsme jich mohli získat i více. Byl to náročný závod v mokrých podmínkách se safety carem a červenými vlajkami,“ řekl Alonso.

„Bylo tam také pár incidentů, které určitě budou přezkoumány, aby se do budoucna zlepšily. Nakonec gratuluji Maxovi k vítězství v šampionátu. Celkově to bylo velmi zasloužené a příští rok snad bude mít větší konkurenci!“

Další článek: Hamilton: Na Ocona jsem zkusil všechno, na rovinkách nám ale chyběla rychlost

Témata článku: , , ,