Alpine se vrátil na čtvrté místo v Poháru konstruktérů

18 versus 1. Tak skončila z pohledu získaných bodů Velká cena Japonska formule 1 pro týmy Alpine a McLaren bojující o čtvrté místo v Poháru konstruktérů. Francouzská stáj se díky čtvrtému místu Estebana Ocona a sedmému Fernanda Alonsa vrátila před soupeře z Wokingu.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Alpine se vrátil na čtvrté místo v Poháru konstruktérů | Foto: Getty Images / Clive Rose

Ocon po startu z páté pozice získal jedno místo po nehodě Carlose Sainze v prvním kole. Ve zbytku závodu pak za sebou dokázal udržet Lewise Hamiltona z Mercedesu a dojet si pro nejlepší výsledek v letošní sezóně.

„Čtvrté místo je pro nás skvělý výsledek, obzvlášť v těchto podmínkách. Kvůli dešti a špatné viditelnosti byl start náročný, museli jsme se proto velmi soustředit, abychom se dostali přes úvodní fáze závodu,“ řekl Ocon.

„Závodit s Lewisem (Hamiltonem) je vždy radost a já se celou dobu musel dívat do zrcátek. Gratuluji Maxovi (Verstappenovi) k vítězství v mistrovství světa. Opouštíme Japonsko s velkým množstvím bodů, vrátili jsme se na čtvrté místo v Poháru konstruktérů.“

Alonso v závěru zariskoval druhou zastávkou

Pro strategii dvou zastávek se rozhodl Fernando Alonso. Podruhé přitom k mechanikům zajel jen pár kol před cílem.

Zastávkou se Španěl propadl na desáté místo. V posledních kolech pak ale předjížděl zpět své soupeře a v cíli jen o 11 tisícin sekundy nestačil na šestého Sebastiana Vettela.

„Dnes to byl zábavný, ale velmi chaotický závod a jsem rád, že jsme nakonec předvedli fanouškům nějakou show. Získali jsme dobré body a myslím, že jsme jich mohli získat i více. Byl to náročný závod v mokrých podmínkách se safety carem a červenými vlajkami,“ řekl Alonso.

„Bylo tam také pár incidentů, které určitě budou přezkoumány, aby se do budoucna zlepšily. Nakonec gratuluji Maxovi k vítězství v šampionátu. Celkově to bylo velmi zasloužené a příští rok snad bude mít větší konkurenci!“

Další článek: Hamilton: Na Ocona jsem zkusil všechno, na rovinkách nám ale chyběla rychlost

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února