Alpine představuje tým

Renault se letos mění na Alpine. Vrací se do něj Fernando Alonso a probíhají i změny ve vedení.

Alpine ukázala zbarvení, které je ale jen prozatímní. Konečné zbarvení si však má zachovat některé prvky toho dnes prezentovaného.

Několik podrobností o změně Renaultu v Alpine bylo odhaleno ve čtvrtek ráno v Paříži v rámci oznámení o nové strategii společnosti s názvem Renaulution.

Alpine zatím nemá očekávanou modrou barvu, ale jednoduché černé zbarvení s francouzskou trikolorou.

„Některé ze strukturálních grafických prvků na závodním zbarvení zůstanou, zatímco jiné se budou měnit,“ řekl Laurent Rossi. „Velký znak Alpine v grafickém ztvárnění trikolory je prvním jasným symbolem identity značky v motorsportu.“

„Modrá, bílá a červená mají odkaz na francouzské a britské vlajky, což je pro nás velmi důležité.“

Název letošního vozu, se kterým budou jezdit Fernando Alonso a Esteban Ocon, bude A521. Alpine tím navazuje na tradiční formát svých jmen. 

Alpine také dříve oznámila, že bude spolupracovat s Lotusem na výrobě elektrických sportovních vozů. Spekuluje se, že juniorem týmu bude některý z jezdců s vazbami a podporou Lotusu.

V čele Alpine (značky) měl stát Cyril Abiteboul, ale minulý týden bylo potvrzeno, že u Renaultu s okamžitou platností končí. 

Alpine minulé pondělí potvrdila, že Laurent Rossi bude generálním ředitelem společnosti Alpine a bude odpovědný za Alpine Cars, sport, F1 a soutěžní aktivity a bude se odpovídat generálnímu řediteli Renaultu, kterým je Luca de Meo.

Očekává se, že šéfem týmu bude později potvrzen Marcin Budkowski. Nějakou roli ve struktuře firmy by měl mít také Davide Brivio, který odešel z týmu Suzuki v MotoGP

Další článek: Mission Winnow se letos zřejmě vrátí na vozy Ferrari

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen