Alpine představil vůz a tým pro WEC a Le Mans | Foto: Alpine

Foto: Alpine

Alpine představil vůz a tým pro WEC a Le Mans

Naposledy v roce 1978 se značka Alpine, tehdy už vlastněná Renaultem, radovala z ovládnutí celkové klasifikace v Le Mans. Znovu by se to Francouzům mohlo podařit letos.

Ještě před letošním vstupem do formule 1 se značka Alpine vrátila do motorsportu v roce 2013, kdy odstartoval její program ve třídě LMP 2 v evropské Le Mans Series.

Od sezony 2015 už Alpine figuruje ve vytrvalostním mistrovství světa FIA WEC, kde tato sportovní odnož Renaultu získala v rámci LMP 2 mistrovské tituly i vítězství v Le Mans.

Letos však bude francouzský tým bojovat o vavříny v celkovém pořadí a to s prototypem LMP 1, který po nové homologaci nese označení Alpine A480. Doopravdy se jedná o vůz Rebellion R13, který francouzská společnost Oreca původně vyvinula pro švýcarský tým Rebellion Racing. Ten své aktivity ve WEC po loňské sezoně ukončil.

Alpine bude se starším vozem, který pohání osmiválec Gibson bez hybridního ústrojí, bojovat proti novým speciálům Toyota a Glickenhaus v nové nejvyšší kategorii WEC Le Mans Hypercar. O vyrovnanost startovního pole LMH se bude starat systém Balance of Performance.

Je možné, že mateřský Renault nasazuje Alpine do LMH za účelem získávání zkušeností s touto kategorií před stavbou vlastního hypervozu. Už příští rok totiž do LMH vstoupí konkurenční Peugeot.

Silné propojení projektu s automobilkou naznačuje zapojení výkonného ředitele Alpinu Laurenta Rossiho a výkonného ředitele Renaultu Lucy de Mea do oficiální prezentace.

Jezdeckou posádku pro sezonu 2021 budou tvořit zkušení a sehraní Francouz Nicolas Lapierre a Brazilec Andre Negrao a spolu s nimi Lapierrův krajan Matthieu Vaxiviere.

Sezona FIA WEC 2021 odstartuje 1. května šestihodinovým závodem v belgickém Spa.

Doporučujeme

Články odjinud