Alpine představil reorganizační změny. Dosavadní technický ředitel Harman končí | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Alpine představil reorganizační změny. Dosavadní technický ředitel Harman končí

Alpine oznámil, že dosavadní technický ředitel týmu Matt Harman a šéf aerodynamiků Dirk de Beer rezignovali na své pozice. Francouzský tým rovnou představil jejich nástupce.

Francouzský tým Alpine prožívá velmi špatný vstup do nové sezony. Oba jeho jezdci obsadili v úvodní kvalifikaci sezony v Bahrajnu poslední dvě pozice a velký posun nenastal ani v následné sobotní velké ceně.

Alpine nyní oznámil, že tým na základě vlastní žádosti opustili ředitel týmu Matt Harman a šéf aerdynamiků Dirk de Beer. I když podle Autosportu podali rezignace již během února, Harman s týmem ještě absovoval GP Bahrajnu.

V souvislosti s odchodem klíčových pracovníků, se Alpine rozhodl, že provede v rámci technického oddělení následující změny:

Pozici technického ředitele budou nově zastávat tři osoby. Technickým šéfem pro inženýrství bude nově Joe Burnell, technickým ředitelem pro aerodynamiku bude David Wheater, zatímco Ciaron Pilbeam bude zodpovídat za celkovou výkonnost.

V F1 není podobné rozdělení pozic novinkou, když podobný systém, ve kterém technické oddělení odpovídá více osob, nedávno zavedl McLaren.

„Rozhodli jsme se provést tyto organizační změny, protože jasně vidíme, že nejsme tam, kde bychom chtěli a potřebovali být, pokud jde o úroveň výkonnosti. Je čas udělat další krok, pokud jde o organizaci a lidi. Nová třístupňová struktura se třemi technickými řediteli, z nichž každý se specializuje na jinou oblast, přinese lepší práci a spolupráci napříč našimi technickými oblastmi a přispěje k dosažení lepší výkonnosti,“ uvedl v tiskovém prohlášení šéf týmu Alpine Bruno Famin.

„Plně věřím ve schopnosti Joea, Davida a Ciarona, že budou úzce spolupracovat a přinesou týmu potřebnou výkonnost a zlepšení. Na závěr bych rád poděkoval Mattovi a Dirkovi za jejich úsilí, které v týmu v posledních letech vynaložili, a popřál jim hodně štěstí v další kapitole jejich kariéry,“ dodal boss francouzské stáje.

Doporučujeme

Články odjinud