Alpine: Pokud jde o výběr nového jezdce, upřednostňujeme profesionalitu

Alpine: Pokud jde o výběr nového jezdce, upřednostňujeme profesionalitu

Alpine si po ohlášeném odchodu Estebana Ocona musí hledat nového jezdce. Podle šéfa francouzského týmu není nutné, aby spolu oba piloti nadstandardně vycházeli, musí však být profesionálové.

Francouzský tým Alpine a Esteban Ocon po Velké ceně Monaka oznámili, že se jejich cesty po konci probíhající sezony rozdělí.

To znamená, že po dvou letech skončí spolupráce mezi Oconem a jeho dosavadním týmovým kolegou Pierrem Gaslym, u které bylo od začátku otazníkem, zda bude vzhledem k jejich předešlé rivalitě fungovat.

Po roce a půl lze konstatovat, že se tyto obavy minimálně z části naplnily. Navenek sice oba Francouzi vycházeli dobře, ale na dráze měli spolu hned několik střetů. Po tom posledním, v Monaku, pak došlo na již zmíněné oznámení, že Ocon v týmu po sezoně skončí...

V rozhovoru pro Sky Sports F1 šéf stáje Alpine Bruno Famin v této souvislosti uvádí, že jeho prioritou není mít dva jezdce, kteří spolu již vycházejí, aby se vyhnul problémům jaké měli Ocon a Gasly, ale zaměřit se na podepsání na někoho profesionálního, kdo je ochotný spolupracovat.

„Myslím, že na vztahu mezi jezdci nezáleží. Záleží na profesionalitě. Potřebujeme profesionální jezdce,“ uvedl Famin.

„Musí spolupracovat. Je to součást práce, aby dokázal spolupracovat se svým týmovým kolegou a dělat pro tým to nejlepší,“ vysvětlil šéf stáje Alpine.

Vzhledem k tomu, že vše nasvědčuje tomu, že stáj z Enstone bude chtít udržet Pierra Gaslyho, znamená to, že nejspíše bude hledat pro sezonu 2025 jen jednoho jezdce.

Tím by teoreticky mohl být například Mick Schumacher, ale také rezervní jezdec týmu Jack Doohan. K Australanovi Famin řekl:

„Jack je jednou z možností. Připravujeme ho. Má poměrně náročný testovací program. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.“

Doporučujeme

Články odjinud