Alpine jako černý kůň sezony?

Fernando Alonso a Alpine mají El Plan. Španěl se netají, že by ještě jednou rád bojoval o titul, nebo ho ještě lépe vyhrál. Letos to nejspíše nebude, Alpine však má potenciál se zlepšit.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Alpine jako černý kůň sezony?  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Alpine vloni zažil poměrně úspěšnou sezónu. Skončil na pátém místě, dokázal vyhrát závod a získat pódia. A to vše s vybavením, které ztrácelo nebo patřilo rovnou do muzea.

Podle Auto Motor und Sport ztrácel motor Renaultu na nejlepší 35 koní. 
Pro rok 2022 byla ve Viry-Chatillonu vytvořena zcela nová pohonná jednotka a to nejen kvůli přechodu na palivo E10. Výsledky z testovací stolice jsou podle týmu povzbudivé. „Pokud dokážeme udělat pohonnou jednotku spolehlivou, uděláme velký skok,“ zní z týmu.

Alpine a Alonso mají El Plan

Alpine a Alonso mají El Plan

Tým také idenfitikoval, v čem vloni ztrácel. „Vždy jsme byli silní na tratích, kde byla přední pneumatika limitujícím faktorem. Trakce byla naší slabinou. A naše auto nemělo rádo nerovnosti.“ 

„Bohužel nemůžeme přenést příliš mnoho z tohoto porozumění do příštího roku,“ lituje týmový poradce Alain Prost. „Na to je aerodynamika příliš odlišná.“

Pro rok 2020 Renault šasi fakticky nevyvíjel, protože očekával velké změny pravidel. Kvůli koronaviru byly však změny odloženy a vývoj v mnoha oblastech zmrazen. Renault (Alpine) tak jezdil v letech 2019, 2020 a 2021 s prakticky stejným šasi. O to lépe vypadají jeho loňské výsledky.

„To znamená, že jsme se zlepšili ve všech ostatních disciplínách. A to by nám v příštím roce mohlo pomoci,“ řekl Marcin Budkowski.

Kromě toho se tým spoléhá na své jezdce. „Fernando je opět ve své kůži. Díky svým zkušenostem je pro tým darem,“ chválí Alonsa provozní manažer Alan Permane. Ocon se od dvojnásobného mistra světa hodně naučil. „Esteban umí neuvěřitelně dobře bránit svou pozici. Jakmile je vepředu, nedělá žádné chyby.“

Další článek: Russell očekává, že letošní rok bude nejintenzivnější v jeho životě