Alpine by mohl mít zájem o Gaslyho

Alpine má mít zájem o služby Pierra Gaslyho, který má smlouvu s Red Bullem a již byl potvrzen v sestavě jeho sesterského týmu AlphaTauri.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Alpine by mohl mít zájem o Gaslyho | Foto: Getty Images / Peter Fox

Otmar Szafnauer prohlašuje, že tým nebude řešit volné místo po Alonsovi (a Piastrim), dokud se nevyřeší situace okolo Piastriho. V pondělí ji začne řešit komise pro uznávaní smluv.

Podle Autosportu ale v Enstone není tak velká pasivita, jak se zdá. Tým má mít zájem o Pierra Gaslyho.

AlphaTauri ho potvrdila na konci června pro rok 2023, takže jeho případný přesun bude muset vycházet z dohody s Red Bullem.

Není však veřejným tajemstvím, že Ocon a Gasly nejsou zrovna nejlepší přátelé, takže je otázkou, jak moc je tato varianta reálná.

Pokud by Gasly odešel, kdo by ho nahradil u AlphaTauri? Některé zdroje prý naznačují, že Helmut Marko přemýšlí o Micku Schumacherovi. Jeho šance jsou o něco vyšší i díky jeho pasu – Schumacher je Němec a Red Bull začne spolupracovat s Porsche. Automobilka dokonce zřejmě koupí polovinu Red Bullu.

Objevily se však také spekulace, že by Marko mohl mít zájem o jezdce Andretti Autosport Coltona Hertu, který závodí v IndyCar a ve F1 spolupracuje s McLarenem, jehož vůz si už vyzkoušel.

Herta však nemá superlicenci a Red Bull by musel vyjednat s FIA výjimku.

Kromě Gaslyho mohou mít u Alpine šanci také Schumacher, Ricciardo nebo Hülkenberg.

Další článek: Norris s Ricciardem nesoucítí

Témata článku: , , ,