Alpine bude mistrovským týmem, říká Alonso. Jen neví, kdy se tak stane

A&A se zatím moc nedaří. Řeč je samozřejmě o Alpine a Alonsovi. Tým získal zatím tři body, Alonso jeden a to se štěstím díky penalizaci Räikkönena.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Alpine bude mistrovským týmem, říká Alonso. Jen neví, kdy se tak stane | Foto: Getty Images / Peter Fox

První dva závody nebyly pro Alpine úplně skvělé. Fernando Alonso ale týmu věří.

„Baví mě to. Je to čerstvý, motivovaný tým, který má potenciál stát se v budoucnu mistrovským týmem,“ řekl Alonso pro Channel 4. 

„Jsem si tím jist. Nevím, jestli to bude trvat dva, pět nebo sedm let, ale jsme v dobrém projektu a užívám si to.“

Alonso: Měl bych být lepší. A v Portimau budu!

Alonso: Měl bych být lepší. A v Portimau budu!

Šéf Renaultu De Meo nedávno Alonsa označil za kmotra. „Požádal jsem ho, aby nám pomohl znovu se stát špičkovým týmem. Jeho role je dnes jiná než před 15 lety. Jeho zkušenosti, talent a ambice by nám měly pomoci růst. Je to v zásadě náš kmotr. Našim úkolem je dát mu to nejlepší možné auto,“ řekl de Meo.

Alonsa se na tuto „přezdívku“ zeptali. „Myslím, že tím myslel, že ze všech členů týmu je jedním z nejzkušenějších jezdec, což je trochu divné,“ pokračuje Alonso.

„Za normálních okolností přijdete do formule 1 a máte v týmu spoustu zkušených členů, kteří vám vyprávějí o starých závodech a anekdotách a kuriozitách Imoly, kuriozitách jiných okruhů. Tady jsem pravděpodobně já tím, kdo vypráví všechny tyhle věci. Je to jezdec, kdo říká tyhle věci, což je trochu divné.“

Další článek: F1 Power Rankings: Nejlepší byl v Imole Norris

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.